Kuzey Kore, Güney ile iletişim kanallarını kesecek

Kuzey Kore, Güney ile iletişim kanallarını kesecek

Pyongyang tarafından yapılan açıklamalarda, düşmanca eylemlerin maliyetinin ağır olacağı ifade edildi.

Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerilim arttı.

Pyongyang, aktivistlerin ülkedeki tüm iletişim kanallarına broşür gönderme konusunda Güney Kore ile gerginliği azaltacağını duyurdu.

Kuzey Kore resmi ajansı KCNA, Pyongyang yönetiminin bu öğleden sonra Güney Kore ile tüm sınır ötesi iletişim hatlarını keseceğini bildirdi.

“Deneyimin bedelini ödeyecekler”

Bildiri, “Güney Koreli yetkililer, zayıf bahanelerle ağır sorumluluğu ortadan kaldırmaya çalışırken, Ayak Takımı’nın Kuzey Kore’ye yönelik düşmanca eylemlerini tolere etmişler. İfade kullanıldı.

Kararın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kim Yo Jong’un kız kardeşi Kim Yong Chol tarafından verildiği ve Seul yönetiminin 2010 yılında 50 Güney Koreli’yi öldüren iki saldırının arkasındaki adı düşündüğü kaydedildi. idi.

Güney ve kuzeyde iki telefon görüşmesi

Güney Kore hükümeti, Kuzey’in kararı hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Kuzey Kore, Güney’in 2018’den bu yana ilk kez çalışmakta olan Ortak İrtibat Bürosu’ndan günlük telefon görüşmesine cevap vermedi.

Güney ve Kuzey Kore arasında, biri 09.00’da diğeri 17.00’de irtibat bürosu aracılığıyla iki telefon görüşmesi yapıldı.

Sığınmacılar için “Çapraz Köpekler” diyor

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo-jong, 4 Haziran’da mültecilerin anavatanlarına uçtuğu yaprak balonlarını uçurdu. “Köpekler ve melez köpekler” İfadeleri kullanma, Diyerek şöyle devam etti: “Güney Koreli yetkililer devam etmesine izin verirlerse biraz mazeret vererek küçük bir bedel ödemek zorunda kalacaklar.” Değerlendirildi.

Üç “Güney Kore ofisini kapatacağız”

Kim Yo Jong, Güney Koreliler bu konuda gerekli adımları atmazlarsa, kendilerini Kaesong Endüstri Parkı ve Ortak İrtibat Bürosunu kapatmaya ve iki ülke arasındaki askeri anlaşmayı iptal etmeye hazırlamaları gerektiğini söyledi.

Güney Kore Birleştirme Bakanlığı sözcüsü Yoh Sang-ki, balon atma operasyonlarını ve sınır alanındaki sakinlerin hükümet tarafından güvenliğini tehdit etti “Stres yaratan faaliyetlere kesin çözüm” Yasal değişiklikler yapacağını açıklamıştı.

Balon broşürleri Güney Kore’nin kuzey sınırında yıllardır aktivistlerin bir yolu olmuştur. Kuzey Kore bu eylemin kendisine bir saldırı olduğunu düşünüyor.

Seul yönetimi, yüksek gerilim dönemlerinde bu tür eylemleri durdurmak için bölgeye polis ekipleri gönderdi, ancak Kuzey Kore’nin onları yasaklama çağrısı, aktivistlerin bağımsız hareket etme hakkına sahip olduğunu vurguladı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir