Kulak çevrimiçi | Kültür Sanat Haberleri

Kulak çevrimiçi | Kültür Sanat Haberleri

Cannes Çevrimiçi 60 ülke adına organize edildi Cannes Film FestivaliBu yıl film yarışması olmayacak. Seçilen 53 film seçimi sonbaharda Venedik ve San Sebastian gibi önemli festivallerde izleyicilere ‘Cannes 2020’ etiketi ile sunulacak.

https://www.youtube.com/watch?v=dqfmbgmgh-0

Kültür ve Turizm Bakanlığı Birlikte Boğaziçi Kültür ve Sanat VakfıTürkçe bölümü ile ortaklaşa düzenleniyor ‘Türkiye’de Çekim’ Terfi edilecek.
Yeni yasa, Türk ‘yabancı film yapım yardımına’ harcanan miktarın yüzde 30’unun sinema ve yabancı film yapımcılarına iade edilmesini sağlamak için uluslararası film profesyonellerine tanıtılacak.
Doğal plato tesisinin desteği bölgedeki Türk rekabeti artıracak ve önemli çekim merkezlerinden biri olması bekleniyor.
Türkiye, aynı zamanda filmimizde üretilen uzun metrajlı filmlerin, kısa filmlerin ve belgesellerin ya da her türlü tiyatroda tanıttığımız, uluslararası alanda bir değişiklik yapan gelişimin bir parçası.

Türkçe bölümünde yer alan satış acenteleri ‘7. Mucize koğuşunda ‘, ‘Biz böyleyiz’, ‘Ömer ve biz’, ‘Psikolojik’ Ve ‘Aile azand’ Türk filmleri dünyaya sunulacak.
‘Kız kardeşler’ 2019 Berlin Film Festivali’nde büyük ödül için yarışın Amin Alper Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen yeni bir film projesidir ‘Balkaya’ Cannes Film Festivali’nin önemli bölümlerinden olan Cinephondation, L’Atelier Film Geliştirme Programında yer alacak.
Bu yıl 16. kez gerçekleştirilecek olan Cinefondation L’Atelier programı için 15 proje seçildi.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir