Ku Klux Klan’ı Amerika’da terör örgütü ilan eden binlerce imza!

Ku Klux Klan'ı Amerika'da terör örgütü ilan eden binlerce imza!

ABD’de, yarım milyondan fazla imza toplandı ve Trump yönetimini siyah ve göçmen, beyaz egemen ırkçı Ku Klux Klan’ı (KKK) terör örgütü ilan etmeye çağırdı.

Change.org’da başlatılan kampanya çerçevesinde 565 binden fazla kişi KRK’nın terör örgütü ilan edilmesi çağrısını destekledi.

Kampanya kampanyasında, “KRK seçmen olarak kayıtlı insanlara tecavüz etti, bu insanları öldürdü, Afrikalı Amerikalılar tarafından inşa edilen şehirleri parçaladı. Terör örgütünden en siyah Amerikalıları çekti. Terörizm siyasi Hedeflerin peşinde şiddet ve yıldırma kullanımıdır. Eğer terörist bir örgüt olarak nitelendirildiyse, o zaman elbette KRK açık bir terörist tanımına uymaktadır. “İfade kullanıldı.

Change.org’da KKK Değişikliğine karşı başlatılan bir başka kampanyada 141 binden fazla imza toplandı.

Hafta sonu Richmond şehrinde düzenlenen ırkçı bir gösteride, protestoculara arabasını çıkaran adamın KRK lideri olduğunu kabul ettiği açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, federal hükümet sadece yabancı grupları terör örgütü ilan etme gücüne sahiptir. ABD merkezli grupları terör örgütü ilan eden yerel terörizm yasası yoktur.

ABD Başkanı Donald Trump, siyah George Floyd’un ölümünden sonra protestoları şiddete dönüştürmekle suçladığı ANTIFA grubunun terör örgütü olarak tanınacağını açıkladı.

Kamu kaynaklarında “anti-faşizm” kısaltması olarak kullanılan ve Almanya’da yükselen Nazizme karşı çıkan ultra sol grup ANTIFA hareketi, 1980’lerden sonra ABD’de ortaya çıktı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir