Koronovirüs günlerinde internetten en çok aranan nedir? Haberler

Koronovirüs günlerinde internetten en çok aranan nedir? Haberler

Bir Google Arama Trendleri raporu, son haftalarda kullanıcıların koronavirüs salgını sürecinde yeni bir duruma adapte olduklarını ve davranışlarının daha tutarlı hale geldiğini ortaya koydu.

Veriler, sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarının kademeli olarak azaltıldığı ülkelerde, okulların ve mağazaların ne zaman açılacağı konusunda artan soruların olduğunu göstermektedir. Kısıtlamaların kapsamı, koronavirüslerin mevcut durumuna göre her ülkeye göre değişir.

Örneğin, Almanya ve Hollanda’da mağazalar ve okullar yeniden açılırken, İngiltere’de bu konuda belirsizlikler var. Google Arama Trendleri’nin bir raporuna göre, tüketiciler Türkiye’de son iki hafta içinde “açtıklarında” var, İngiltere’de “ailemi görebiliyorum”, “Almanya’da, İspanya’da” açılacağı Spor Salonu ” İtalya’da “açık diş hekimi”, Polonya “” anaokulu “ve” kuaförler açıldı “terimleri de bulundu. Aynı zamanda Türkiye’de “matrikülasyon”, “teslimatta nakit” ve “sipariş takibi” çağrıları artmıştır.

Koronovirüslerle ilgili umut verici gelişmeler olmasına rağmen, belirsizliğin devam etmesi insanların zihinsel ve fiziksel sağlıklarını korumaya odaklanmasına neden olmaktadır. İstatistikler Rusya’da “ruh sağlığı”, Danimarka’da “beden kitle indeksi”, İspanya’da “çevrimiçi spor”, Polonya’da “çizgi diyet” ve Türkiye’de “D vitamini”, “ateş ölçer” trendlerinden elde edilmiştir. “Ve” Ramazan Bayramı “aramanın arttığını gösteriyor.

500 dilde 500’den fazla öğrenciye talep

Google’ın küçük ve orta ölçekli kurumlar için hizmet sektöründeki ortaklarından olan Easy Information Technologies CEO’su Gökhan Bublub, verileri değerlendirirken tüketicilerin normalde neleri önemsediğini anlamanın önemine dikkat çekiyor huh. Müşteri ihtiyaçlarına hızlı tepki vermenin gelecekteki marka algısına olumlu katkıda bulunacağını belirten Bblu, hedef kitleye ulaşmanın en etkili ve en kolay yolunun uygun şekilde uygulanan bir dijital pazarlama stratejisi olduğunu vurguladı.

İstatistiklere göre, zamanlarının çoğunu evde geçiren kişiler çevrimiçi eğitim videolarını daha fazla izlemeye başlar. Global YouTube verileri, “dil öğrenimi” derslerini izlemenin geçen yıla göre yüzde 500’den fazla arttığını gösteriyor.

Veriler, “yeni başlayanlar için” veya “adım adım” başlıklı YouTube videolarının yüzde 65’inden fazlasını, başlıkta “evde” kelimesiyle “nasıl yapılır” videosunu ve “gitar videoları” hakkında Eğitim içeriğini görüntülemek için zamanın yüzde 50’den fazlası. Yüzde 40’ın üzerinde arttığını belirtiyor.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir