Koro Öncesi İzleyici Olmayan TRT Personeli

Koro Öncesi İzleyici Olmayan TRT Personeli

TRR personeli ve akrabalarından oluşan ve 28 yıldır faaliyet gösteren TRT Türk Sanat Müziği Personel Korosu, koronovirüs saldırısı nedeniyle ilk kez izleyici olmadan konser verdi.

TRT ekranından unutulmaz müzik ziyafetleri veren ve Türk sanat müziğinin seçkin eserlerini sergileyen koro, 1992’den beri çalışmalarına devam ediyor.

Şu anda koronavirüs için bu zaman elde edilmemiştir.

Bee Studios’ta çekilen koronun bu yılki konseri, koronovirüs önlemleri kapsamında izleyici çekmedi.

Koro başkanı Emin Gümüş Adirnelli, 1992 yılında kurulan koronun bir süredir faaliyetlerinden ara verdiğini ve 1997’de koroyu bir araya getirdiğini ve konser vermeye başladığını söyledi.

O günden beri çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Edirnelli, koroda 50 kişinin klasik Türk müziği yaptığını söyledi.

“Genel konseptlerimiz derin”

Çeşitli makamlardan eserler ile konserler verdiğini ve her yıl yeni bir konser verdiğini açıklayan Edirneli, şunları söyledi:

“B Studio’da 28. yıl boyunca geleneksel hale getirdik. Ayrıca, programlarda, belediyelerden ve yurtdışından gelen davetlerle ilgili törenlerde düzenlediğimiz konserler var. Ayrıca kurumun radyo ve televizyonunda müzik çalıyoruz. Program veriyor.Tüm dünyada krizde olan bir koronovirüs var.İlk kez alınan önlemler nedeniyle izleyicisiz bir konser veriyoruz.Genellikle konserlerimiz çok yoğun, Bee Studio üç dolu olacak Hai, ayakta duran insanlar ve hatta kapıdan geri gelenler var. Ankara seyircileri bizi destekliyor. “

İlk izleyici olmadan TRT Personel Korosu # 2

“TRT aynı zamanda bir okuldur”

Koro şefi Ankara Radyosu’nun sesi Suleman Saral, TRT’nin de bir okul olduğunu söyledi.

kolay, “Mümkün olduğunca çok iş yapmaya çalışıyoruz. Hobiler ama amatörlerin yarısı daha doğru olurdu. Kendi radyo sanatçılarımızın konserleri gibi, coşkuyla devam ediyor. İşi sevmek başarının yarısıdır. Başarılı olurlar. vardır. ” dedi.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir