Köle tüccar Robert Milligan Londra’da yıkılmak için heykeli

Köle tüccar Robert Milligan Londra'da yıkılmak için heykeli

İngiltere’de köle tüccarı Edward Colston heykelinin yıkılmasının ardından Londra’daki başka bir köle tüccarı Robert Milligan’ın heykelinin kaldırılmasına karar verildi.

Heykelin bulunduğu bölgenin sahibi olan Kanal ve Nehir Vakfı’nın yaptığı açıklamada, ilgili tarafların heykeli “mümkün olan en kısa sürede” çıkartmaya çalıştıkları açıklandı.

Heykelinde, heykelin dağılması için dilekçe veren Kule Hamlet Konseyi üyesi Ehtesham Haq, heykelin varlığının insanlığa hakaret olduğunu, “o kişinin hayatını onurlandıran ve onurlandıran bir heykel” olduğunu söyledi. ” dedim.

Robert Milligan’ın kölelik ve insanlık dışı davranışı temsil ettiğini belirten Haq, “Tecavüz, aşağılama, küfürlü davranışları düşünün. Bunlar (köleler) son nefeslerini alana kadar durmadı.” Oy.

1895 yılında inşa edilen ve Londra Dockland Müzesi’nin dışında bulunan heykel, uzun süredir tartışmalara konu olmuştur.

1746 doğumlu olan Milligan, servetini sadece köle ticaretinden değil, aynı zamanda 500’den fazla kölenin istihdam edildiği Jamaika’daki 2 şeker plantasyonundan yaptı.

Slade Trider’ın bursu yok edildi

İngiltere’nin Bristol kentinde apartheid karşıtı gösteriler düzenleyen 7 Haziran’da, 17. yüzyıl köle tüccarlarından Edward Colstone’un heykelini söküp attı.

Polis heykelin yıkılmasını araştırmaya başladığında, eski Başbakan Winston Churchill’in heykeli de başkent Londra’da saldırıya uğradı. Churchill isminin çizildiği heykelin kaidesine “ırkçı” ifadesi yazılmıştır.

Churchill’in inançları

Beyaz ırkın üstün olduğuna inanan Churchill, Hintliler için “hayvan benzeri bir din, hayvan benzeri bir hayvan” dedi.

Winston Churchill, “az gelişmiş bir ırk” olarak nitelendirdiği Kürtlere ve Afganlara, “Gaz kullanımı hakkındaki bu inceliği anlayamıyorum. Uygar olmayan kabilelere karşı zehirli gaz kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyorum.” Destek. ” İfade kullanıldı.

Ayrıca I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı askerlerine karşı hardal gazı kullanmak isteyen Churchill’in 1943’te kıtlıktan sorumlu olduğunu iddia ederek Bengal’de 3-10 milyon kişinin ölümüne neden olduğu söyleniyor.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir