KKTC Turizm Bakanı elstel: Kuzey Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyenleri dört gözle bekliyorum – Haberler

KKTC Turizm Bakanı elstel: Kuzey Kıbrıs'ta tatil yapmak isteyenleri dört gözle bekliyorum - Haberler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Turizm Bakanı Ünal Üstel, Coronovirus (Covidien-19), Kuzey Kıbrıs’ı dövdüklerini, Kuzey Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyenler, Türkiye’de yurtdışında arama yaptım bekliyorum

Demiroin Haber Ajansı’na açıklama yaparak, Mart ayından bu yana koronavirüslerle mücadelede önemli adımlar attıklarını söyledi. Ülkemizde 36 günden beri herhangi bir vaka olmamıştır. Bir başarı öyküsünden bahsettiğimizi söyleyen dedistel, koronavirüs salgını ile başarılı bir şekilde mücadele ettiğimizi söyledi. Halkın koronavirüslerle mücadelede kuralları dikkatle izlediği göz önüne alındığında, bölgeleri dikkatlice yavaş yavaş kullanmaya başladı. Bunlar için bazı kriterler belirledik. Turizm sektörünün 1 Haziran’a kadar açık kalacağını söyleyen Bakan Ostell, otellere verilecek. Sertifika almış olanlar açılacak. Otellerimizin kapılarını açarken artık iç turizmi artırmak için bir adım. Aslında, bu açık hava açılışından önce erken bir prova olarak adlandırdı.

15 Haziran’dan itibaren açılıyor

Adaya gelen yabancı turistler sürecinin 15 Haziran – 1 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleşebileceğini belirterek, eğer ülkemize bir turist gelecekse, her türlü önlem alındığını söyledi. Kriterleri belirlemek için ilgili taraflarla çalışmaya devam ediyoruz. Bu sezon turizmde çok zorlandık. Fakat inanıyorum ki 2021’in turizmde KKTC için çok başarılı olacağını söyledi.

“güvende”

Kuzey Kıbrıs’ın güvenli bir ülke olduğuna inanarak, KKTC Turizm Bakanı stel, halkımız bizi ‘Turizmi açtığınızda gelmek istiyoruz’ demeye başladı. Güvenli adayız, güvenli tesislerimiz var. Ayrıca halkımızı ülkeyi ziyaret eden turistlerden haberdar ettiğimizi söyledi. Kelimelerin üniter üstel kullanımı bir süreçten kolayca geçemez, Türkiye’de tatil geçirmek isteyen KKTC vatanını seçmek istiyoruz. En büyük pazarımız anavatanımızdır, her zaman bizimle birlikte.

İşte otelde alınacak önlemler

Otellerde alınan önlemler aşağıdaki gibidir:
“Tüm otellerde hijyen güvenliği protokolü uygulanacak. PCR testi adaya gelen turist tarafından talep edilecektir. SPA, Hamam, Sauna bölümü ilk aşamada açılmayacak. Otelin girişinde konuklar ve tüm çalışanlar tek kullanımlık maske ve eldiven kullanacaktır. Resepsiyonun girişine bir termal kamera yerleştirilecektir. Valizler dezenfekte edildikten sonra odalara götürülecektir. Odalarda tek kullanımlık malzemeler kullanılacaktır. Oda en az 6 saat boş bırakılacak, dezenfeksiyondan sonra konuklar kabul edilecektir. Otelin restoranında 10 metrekarelik 4 kişilik düzenlemeler yapılacak. Şezlong ve kanopiler 2 metrelik bir aralıkta plaja yerleştirilecek. “

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir