Karısı istedi, Robben futbola döndü

Karısı istedi, Robben futbola döndü

Groningen’in Arjen Robben’e transferinde, genellikle futbolcunun transferini duymak için kullanılan ‘oyuncunun karısı garanti edilemez’ sözü tam tersiydi. Yıldız futbolcu Bayern Münih, geçen yıl formasıyla emekli olduğunu açıkladı ve ayakkabılarını astı.

Kocasını ameliyat etti, onu futbola çevirdi

Bir yıl aradan sonra futbola geri dönmeye karar veren Robben’in kararı aldığı ve futbola başladığı kulübe imzaladığı ortaya çıktı. Hollandalı futbolcunun eşi Bernadian Illert, Groningen kulübünün yöneticileriyle gizlice buluşarak transfer ediyor.

Münih’te toplantı, Groningen ıslak işareti

Bernadian Illert, Münih’e gelen ve bir toplantı yapan Yeşil-Beyaz ekibin yöneticileri ile bir araya geldi. Sonra kocasına gitti ve durumdan bahsetti. Robben’i futbola dönmeye ve Groningen’i imzalamaya ikna etti. Sonra Hollanda’yı imzalayan Robben, “Bu transfer için eşime teşekkür etmelisin.” Dedi.

Salgın sırasında kombinasyonlar patladı

Arjen Robben’in devrinin açıklanmasının ardından Groningen üç günde toplam 3 bin sezonluk bilet sattı. Salgının belirsizliği nedeniyle taraftarların daha fazla yatırım yapmaktan korktuğu bir zamanda, yıldız futbolcunun oyunculuk gücü dikkat çekti. Hollanda ekibi, salgın nedeniyle kriz döneminde önemli finansal destek aldı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir