Kanada Libya’daki meşru hükümeti destekliyor

Kanada Libya'daki meşru hükümeti destekliyor

Libya Dışişleri Bakanlığı’nın yazılı açıklamasına göre, Libya mevkidaşı Mohammed Seeyale ile bir araya gelen Champagne, ülkesinin ateşkes yapacağını, siyasi müzakerelere başlayacağını ve finansal kurumları tek bir çatı altında birleştireceğini söyledi Aranan.

Champagne, Kanada’nın Ocak ayında Almanya’daki Berlin Konferansında alınan kararları uygulamaya ve Ortak Askeri Komite toplantılarına 5/5 formatta devam etmeye çalıştığını söyledi.

Bakanlar ayrıca eğitim, kültür ve ekonomi alanlarında ikili işbirliğini destekleme ve geliştirme yollarını da görüştüler.

Putshist Haft’la ilişkili güçler, yakın zamanda Libya hükümetini kaybeden bir yıldan fazla bir süredir yakalamaya çalıştıkları Trablus’un başkentinden çekilmek zorunda kaldı.

O ve daha sonra yenilgiye uğrayan meslektaşları, 6 Haziran’da Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen bir toplantıda korkutucu bir gösteri çağrısında bulundular.

3 plaj Lise Chris için kuruldu

Ocak ayında Almanya’da düzenlenen Libya Berlin Konferansı’nın ardından, ülkedeki krizi çözmek için Birleşmiş Milletler himayesinde katılımcı ülkeler ve Libya partileri arasında üç ayrı müzakere masası kurulmasına karar verildi.

Görüşmelerden biri, Libya hükümetini ve Khalifa Khapar’ı temsil eden 5 güvenlik temsilcisinin Birleşmiş Milletler himayesinde sürekli ateşkes görüşmesi yaptığı 5 + 5 görüşmelerdi. BM’nin çözüm planı çerçevesinde, karşı tarafları, yani ekonomi ve siyasi yol haritasını bir araya getirmek için iki ayrı müzakere masası planlandı, ancak Halifeli’nin müttefik müttefikleri başkent Trablus’a saldırılarına devam ettiler Laye, Şubat ayı sonlarında Cenevre’de bir Libya hükümetine sahipti. Görüşmeleri askıya aldığını açıkladı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir