Juventus, Milano ile birlikte çekildi; İtalyan Kupası finallerine ulaştı

Juventus, Milano ile birlikte çekildi; İtalyan Kupası finallerine ulaştı

Yeni koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle futbol maçlarının Mart ayından beri oynanmadığı İtalya’da, ilk profesyonel futbol yarışması 3 ay sonra oynandı.

Juventus, Milano’da Şubat ayında Milano’da oynanan ilk maçın yeniden turunda Milano’daki Turin’deki Allianz Stadyumu’nda ev sahipliği yaptı.

Tedbirler çerçevesinde boş seyirciler olmadan Kovid-19 ile karşılaşmaya başlayan ev sahibi ekip, Milano’ya sık sık hücum etti.

15. dakikada VAR’dan bir uyarı ile penaltı kazanan Juventus’ta, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo penaltı vuruşunda topa vurduğunda önemli bir fırsattan yararlanamadı.

Penaltıdan bir dakika sonra, Milan’ın Ant Rebic tehlikeli hamlesi nedeniyle düz kırmızı bir kart gördü ve 10 kişi kırmızı-siyah takımdan ayrıldı.

Maçın ilk yarısı gol atmadan sona erdi.

Maçın ikinci yarısında gol 0-0 oldu ve maç 0-0 sona erdi. Bu sonuçla Juventus, ilk maçtaki deplasmandaki golü kullanarak finale ulaşan parti oldu.

Hakan Olanoyulu maçın 90. dakikasında Milano’da oynadı.

Bu arada, her iki takım da maçtan önce ırkçılık karşıtı tişörtlerle sahaya çıktı. Milan “Siyahların hayatı değerli” yazısıyla bir tişört giyerken, Juventus “Irkçılık Yok” yazan bir tişörtle poz verdi.

Maçtan önce, Kovid-19 salgını hayatını kaybedenler ve tüm sağlık çalışanları için bir dakikalık sessizlikti.

Kupanın ikinci ayağının yarı finallerinde Napoli, Inter’e ev sahipliği yapacak. Napoli iki takım arasındaki ilk maçı 1-0 kazandı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir