Johnson’un danışmanları karantina kurallarını ihlal ediyor

Johnson'un danışmanları karantina kurallarını ihlal ediyor

Boris Johnson’un en yakın akıl hocası Dominic Cummings, karantina kurallarını ihlal etti ve Londra’daki evinden 400 kilometre uzakta ailesine gitti.

İngiltere’de Bilim Profesörü. Neil Ferguson, karantina kurallarını ihlal ederek sevgilisiyle tanıştı.

Birkaç gün gündemde kalan bu olaydan sonra İngiltere’de de benzer bir olay yaşandı.

Danışman bu aile ile karantina lehine konuşmadı

Bu sefer Başbakan Boris Johnson’un en yakın danışmanı Dominic Cummings, koronovirüs belirtileri göstermesine rağmen, hükümetin karantina kurallarını ihlal ederek Londra’daki evinden 400 kilometre uzakta ailesine gittiği bildirildi.

Guardian ve Mirror gazetelerinden çıkan haberlere göre, 2016 Brexit referandumundaki rolü nedeniyle adı tartışılan Cummings, 28-29 Mart’ta semptomlar göstermeye başladı.

Ancak, Cummings’in Başbakan’ın 31 Mart’ta İngiltere’nin kuzeyindeki Durham’daki bir evde gördükleri onları evde ayırdığını söylediği polise bildirildi.

Durham Polisi sözcüsü, iletişim kurulacak kişinin söz konusu kişinin evde olduğunu ve bir odada kendisini izole ettiğini söyledi.

Evin Cummings’in ebeveynlerine ait olduğu söylenirken, isimsiz bir komşu, Johnson’ın danışmanını evde kendini ayırması istenen küçük bir çocukla gördüğünü söyledi.

BBC raporuna göre, Cummings’e yakın bir kaynak, Johnson danışmanlarının karantina sırasında Durham’a 400 kilometre uzağa gittiğini doğrularken, ailesi oğluna bakmasına yardımcı oldu, bu yüzden kuralları ihlal etmedi yaptı.

“Önemli Sonuçlar”

Başbakan bu haber hakkında herhangi bir açıklama yapmadıysa da, muhalefet Cummings’e ve hükümete tepki gösterdi.

Ana muhalefet İşçi Partisi’nin açıklamasında “İngilizler kendileri için başka bir kural, Dominic Cummings için başka bir kural beklemiyorlar.” Açıklama verildi.

İngiliz Ulusal Parlamentosu’ndaki İskoç Ulusal Partisi grubunun lideri Ian Blackford, Twitter hesabında Cummings’in haberlerden sonra görevi tutamayacağını, “Ya istifa etmeli ya da kovulmalılar.” dedim.

Bunun Başbakan için önemli bir liderlik testi olduğunu belirten Blackford, Boris Johnson şimdi Dominic Cummings’e kapıyı göstermeli. “ İfadeyi kullandı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir