Jasenavius ​​Fenerbachi Beko’ya bakıyor! – basketbol haberleri

Jasenavius ​​Fenerbachi Beko'ya bakıyor! - basketbol haberleri

Fenerbahçe Beko’daki teknik direktör Obradovich’in ayrılması tüm taşları çalmasına rağmen, yönetim yeni teknik direktör adına çok önemli bir adım attı ve transferler yapılması gerekiyordu. Sarı-Lacivertliler, İtalyan genel müdürü Maurizio Gherardini’nin sözleşmesini 2 yıl daha sürdürmeyi başardı ve Obradovich’in 6 yıllık bir süre boyunca başarısında önemli bir rol oynadı.

Mükemmel Bütçe Yönetimi…

Avrupa’nın en iyi menajerlerinden biri olan Gherardini, takımda kalacak ve yeni bir teknik direktör arayışında en belirleyici faktör olacak.

Jaskevius da onu istedi

Özellikle taraftarın, Obra’dan sonra koçluk koltuğunda görmek istediği Litvanyalı koç Sarunas Jasikavicius’un transferinde önemli ilerleme kaydetmesi bekleniyor. Çünkü ilk kriterlerden biri Genkavicius’un Fenerbachi Beko ile görüşmesi; Gherardini’nin ikametgahıydı. Böylece Fenerbahçe bir taşla iki kuş vurdu; İkisi Gherardini’yi korudu ve Jaskevisius’un isteklerinden birini yerine getirdi. Öte yandan Sarunas Jasicavicius oynamak için Barselona’ya geldi, ancak şu anki İspanya ACB Ligi’nde finali yapan takımın başarılarına göre çalışacağı söylendi.

‘Yeni bir sayfa açıyoruz’

2014 yılından bu yana Fenerbaki Erkek Basketbol Takımının genel müdürü olan ve 2017’de Eurolig tarafından “Yılın Yöneticisi” olarak seçilen Maurizio Gherardini, şunları değerlendirdi: Zeljko Obradovich liderliğindeki yedi muhteşem mevsimin ardından şimdi Yeni bir sayfa açılıyor. Hepimiz bu yeni meydan okuma ve maceraya hazır olmalıyız. Umarım hayranlarımız bizi her zamanki gibi takip ederler. Onların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak ve bu desteği hak etmek için mümkün olan her şeyi yapacağız. “

(Radikal)

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir