İşte Tahir Karapanar

İşte Tahir Karapanar

Fenerbach’ın koç belirsizliği sona erdi ve sezon sonunda Tahir Karapanyar atandı. Sezonun tamamlanmasından sonra altyapı koordinatörü olarak atanacak Tahir Karapanar, tüm futbol topluluğuna sürpriz oldu. Tahtar Karapanyar’ın Altar’ın simgesel yapılarından Fennerbah macerası Emre Bellajo ile başladı.

EMRE BELENDZOĞLU’nun önerilen üyeliği

Erson Yanel’in istifasının ardından Fenerbah antrenör aramaya başladı. Başkan Ali Kok, konsey komitesindeki yöneticinin profilini açıklarken Mehmat Aurelio, sarı-koyu mavi kulüpte birkaç yıl yardımcı antrenör olarak görev aldı. Bu süreçte takımın ‘koçu’ Emre Belozolu’ydu. Salgın öncesinde ve sırasında gayri resmi olarak takımın başı olan Emere Belozoulu, Tahir Karapanar’ın atanmasında son hakim oldu.

UEFA PRO LİSANS İÇERİĞİ YAPABİLİR

2011 yılındaki UEFA kararı doğrultusunda, teknik komite personeli UEFA Pro lisansı olmayan Fenerbahçe’de A takımına bağlı iki maçla geçici bir çözüm bulundu. Henüz bir teknik direktör ile anlaşması olmayan Tahir Karapanar, sarı-koyu mavi renkte bir UEFA Pro lisansına sahiptir ve sezon sonuna kadar A Takımına ve ardından altyapı koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Atandı Fenerbahçe Tahir Karpınar’ın yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu’nun teknik sorumlulukla koçluk yapan genç milli takımı, çalışmanın sorumlu olduğu Ege ve Akdeniz bölgelerindeki milli takıma aktarıldı.

Traktör 2004’te başladı

Koçluk kariyerine Altay’da başlayan Tahir Karpanyanar, 2004 yılında Siyah Beyaz Kulübü’nde gençlik geliştirme koçluğu yaptı. 2007-2009 yılları arasında Altay’da antrenör olarak çalışan 53 yaşındaki antrenör, Ocak 2009’da 16 maç için Altay antrenörü oldu. Spor Akademisi mezunu olan Karapnar’ın 2010 yılında 17 Yaş Altı Milli Takımda yardımcı antrenör olarak atandığı söyleniyor.

Milli takım başkanlığı görevi için yeniden düzenlendi

Karpinar, 2011 yılında Camail şzdeş ile Gaziantespar’da yardımcı antrenör olarak çalışan Mehmat d Zadilek ile Manisospore’a taşındı. Son olarak Karapınar, Ekim 2017 ile Mart 2018 arasında yine Atiker Konyaspor’da koç olarak Mehmet dzdilek’e asistan olarak çalıştı.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir