İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden Mayıs ayında 487 milyon $ ‘a ihracat

İstanbul İhracatçı Birlikleri'nden Mayıs ayında 487 milyon $ 'a ihracat

B Mayıs ayında 46 milyon dolar değerinde Irak’a ihracat yaparken, bu ülkeye mobilya, kağıt ve orman ürünleri, kümes hayvanları ve hayvansal ürünler satıldı.

Bunu Irak, Kanada, Almanya, ABD ve İngiltere izledi. Kanada’dan gemiler ve tekneler, fındık ve ürünler ve tahıllar, bakliyat, yağlı tohumlar ve Almanya’dan ürünler, tahıllar, bakliyatlar, yağlı tohumlar ve ürünler, mobilya, kağıt ve orman ürünleri, Birleşik Devletler’deki mobilya, kağıt ve orman ürünleri Dışa.

Mayıs ayında İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği 132.5 milyon $, İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği 121.7 milyon $, Gemi, Tekne ve Hizmet İhracatçıları Federasyonu 58 milyon $, İstanbul Su Ürünleri ve Hayvan Ürünleri İhracatçıları Birliği 46 milyon dolar, İstanbul Fındık ve Ürünleri İhracatçıları Birliği 40,5 milyon dolar kazandı.

Mayıs ayında İstanbul Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği 24,6 milyon dolar ihracat yaptığında, İstanbul Kuru Meyve ve Ürünleri İhracatçıları Birliği yurtdışı satışlarında 10,5 milyon dolar kazandı.

“Türkiye bu zor dönemden güçlenecek”

Açıklamada konuşan ordB Koordinatörü Muhsin theakıcı, salgının yaşadığı ekonomik şoka rağmen ihracatının devam ettiğini ve Mayıs ayında 46 milyon dolar Irak’a, 40,5 milyon dolar Kanada’ya ve 33 milyon dolar Almanya’ya ihraç edildiğini söyledi. yapılmıştı.

121 milyon dolar ile Ortadoğu ülkeleri arasında en fazla ihracatı gerçekleştirdiğini belirten theakıcı, şunları söyledi:

“Türkiye Ekonomisi Biz de bir an için işsiz ihracatçılarız, üretmeye devam ediyoruz. Dijital pazarlama yöntemleri hakkında düşünme süreci daha da derinleşmeye ve onlara daha fazla odaklanmaya başladı. Bu, Türkiye ile karşılaştırıldığında zor bir süreç, ihracatın daha da güçleneceğini düşünüyoruz, normalleşme sürecine giriyoruz, bu sürecin bölgelerimiz üzerinde olumlu bir etkisi olduğu Haziran ayında ihracatımızı artırmayı umuyoruz. tanışmak. “

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir