İstanbul Havalimanı’nın üçüncü bağımsız pisti açıldı

İstanbul Havalimanı'nın üçüncü bağımsız pisti açıldı

Bakan Karishmayilo, eşsiz mimarisi, sağlam altyapısı, üstün teknolojisi ve üst düzey seyahat deneyimi ile açıldığı ilk yıl İstanbul havalimanının küresel bir “merkez” haline geldiğini söyledi.

Havalimanının üçüncü pisti hakkında bilgi veren Karishmaylu, “İniş ve kalkış kapasitesinin artırılması planlanan üçüncü pistin inşası tamamlandı. Pist 14 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Töreni ile açılacak. ” dedi.

Söz konusu pist açıldığında eş zamanlı iniş-kalkış uygulamasının İstanbul Havalimanı’nda başlayacağına dikkat çeken Karishmaylu, “üç piste eşzamanlı iniş ve kalkış” uygulamasının dünyanın en küçük havaalanı olduğunu söyledi. .

İstanbul Karismailoğlu’nda 14 Haziran’a kadar İstanbul Havalimanı’nda üç bağımsız ve beş operasyonel piste sahip olabilecek birkaç merkezden biri olduğunu belirten “üç paralel paralel pist operasyonu” servis parkuru ile üçüncü havalimanı Bu sayı Türkiye’de yetkili pistten bağımsız paralel operasyon. İstanbul Havalimanı birinci ve Avrupa’nın ikinci havalimanı olacak. “Değerlendirme bulundu.

Bakan Karishmaiilou, başlangıçta pisti üç farklı kombinasyonda kullanma planlarının olduğunu ve şunları söyledi:

“Trafik yüküne bağlı olarak bazı pistler kalkış için kullanılacak, bazı pistler iniş veya iniş için kullanılacak. Bu yöntemle saat başına uçak iniş ve kalkış sayısı önemli ölçüde artacaktır. Üçüncü pistin açılmasıyla havalimanındaki saatlik iniş kapasitesi yüzde 50’den fazla artacak ve taksiler bulunacak. Zaman yarıya inecek, böylece uçak durmadan uçacak. “

“Havacılık üstünde ülke çapında İSTANBUL Havalimanı’na gideceğiz”

Karaismailoğlu, uçuş güvenliği ilkesinden ödün vermeden, gerekli hava sahasının tasarımının, etkin hava trafik akışını sağlamak ve taksi sürelerini azaltmak için, Ulusal Havaalanı Otoritesi (DHHİ) ) Ulusal tesisler de Genel Müdürlük tarafından kullanılmaktadır.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin dünya çapında havayolu trafiğine ve hacim azalmasına neden olduğunu varsayarsak, Karishmaylu şunları söyledi:

“Dünyadaki salgın nedeniyle hava trafiği durdu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, gerekli önlemleri ve özveri ile doğru zamanda çabalarımızı sürdürdük. Salgına karşı tüm izolasyon önlemlerini alarak, Yol devam etti. Dünya ülkeleri arasında salgına karşı mücadelemiz başladı. Başarı, Türkiye ile bir kez daha fark eden 83 milyon “tek yürek” te potansiyel ve en zor zamandır. ”

Ailenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bu zor dönemde dinlenmemede ısrar etti. Karishmaylu, “Çalışmaya devam ediyoruz. Taşımacılığımızın tüm modlarını hayata geçirdik ve her yatırımın daha büyük ve daha güçlü bir Türkiye için olmasını sağlayan adımlardan biri olacağız. Salgından sonra her duygu daha fazla Güçlü, güçlü… Türkiye olarak vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz ”dedi.

“Hayal projelerimiz başkanımızın desteğine alındı, şimdi bu hayal projelerini daha da ileriye taşıyoruz.” Karismailoğlu, bu bağlamda, dünyayı kıskançlıkla gören İstanbul havalimanının havacılık sektöründe yerini alacağını ve ülkeyi zirveye taşıyacağını söyledi.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir