İstanbul Film Festivali ulusal yarışma tarihi açıklandı

İstanbul Film Festivali ulusal yarışma tarihi açıklandı

39. İstanbul Film Festivali’nin yeni tarihleri ​​9-20 Ekim 2020’de. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İstanbulKSV), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği içinde düzenlenen İstanbul Film Festivali, COVID-19’un patlak vermesi nedeniyle 17-28 Temmuz tarihlerinde ertelenmiş ulusal yarışma ve ulusal kısa film yarışması düzenleyecek.

Yarışmalar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) ile birlikte gösterilecek ve 11 uzun metrajlı film ve 12 kısa film gösterilecek. SSM’de kurulacak açık hava sinemasında her gece 21.00’de bir uzun metrajlı film gösterilecek. Gösterim, film ekibinin katılımıyla yapılacaktır.

Yarışmalardaki filmler festivalin çevrimiçi gösterim sitesi filmonline.iksv.org’da yayınlanacak. 39. İstanbul Film Festivali’nin diğer gösterimi 9-20 Ekim tarihleri ​​arasında yapılacak. Filmzimi ile birlikte düzenlenecek olan festivalin zengin programı, gelecekte sosyal medya ve kanallarda ve festivalin web sitesinde duyurulacak.

39. İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışma filmlerini değerlendirecek olan Ulusal Yarışma Jürisi bu yıl yönetmen Mahmut Fazl Koskun başkanlığında toplanıyor. Ulusal yarışma jürisinin diğer üyeleri yapımcı Sevil Demirci, aktör Burke Hakman, görüntü yönetmeni Deniz Ibuboel Aydine ve yazar Hakan Biaknik.

Yarışmanın heyecanı 17 Temmuz’da 39. İstanbul Film Festivali’nde başlayacak. 17-27 Temmuz tarihleri ​​arasında yapılacak gösterimin ardından ulusal yarışmada ödüllü filmler ve ulusal kısa film yarışması 28 Temmuz akşamı Sakıp Sabancı Müzesi’nde yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Seluk Metin’in yönettiği Metin Akpanyar’ın hayatının teması, akrabalarının kendi anlatımı ve tanıklığı ile Yaptığım iyi şey Ödül törenini Akpınar’ın katılımıyla belgesel dünya prömiyeri izleyecek. Neyse ki yaptım Festival programına katılarak izleyiciyle buluşacak.

Ulusal Yarışma bölümündeki filmler:

Yapı / Orakun Behram

Plaza / Anal Gelberry

Nassipse Adayı / Erken Cassel

Körlük / Hassi Orman

Ceviz Ağacı / Yüz Soysal

Aşk, büyü vb. // Mit.

Akciğer Şükran Gününün Maceraları / Onur .nlü

Uzak Ülke / Erkan Yazik

Şair / Mehmat Emin Yıldırım

Bilmiyorum / Laila Yamalamz

Soluk / ukzkan Yılmaz

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir