İngiliz oyun tasarımcısı LED ışıklı bir maske tasarladı

İngiliz oyun tasarımcısı LED ışıklı bir maske tasarladı

Oyun tasarımcısı ve bilgisayar programcısı Tyler Gill, koronovirüs salgınına karşı maske kullanıcıları için yeni bir sesle aktifleştirilen maske oluşturdu ve iletişimde sorun yaşıyor.

Birçoğu, dünyayı süpüren koronavirüs salgını nedeniyle herkesin gizli olduğu bu günlerde işin olağanüstü tarafına kaçtı.

İngiltere’de bir oyun tasarımcısı ve bilgisayar programcısı olan Tyler Gill, kullanıcının maskesiyle iletişimde zorluk çekenler için sesle çalışan yeni bir LED ışık maskesi tasarladı.

İngiliz oyun tasarımcısı-1

Ses sensörü led ışık maskesi

Tyler Gleil tarafından tasarlanan bez yüz maskesindeki LED ışıklar ses tarafından etkinleştirilir ve maskeyi takan kişi konuşma sırasında ağzını döndürür. Buna ek olarak, kullanıcı dil ile bir ‘klik’ sesi çıkarırsa maskedeki 16 LED ışık teli ‘gülümseme’ olur.

İngiliz oyun tasarımcısı LED ışık VDO ile bir maske tasarladı

İngiliz spor tasarımcısından LED ışıklı maske-2

“Kitle satmaya gitmedim, kendin yapabilirsin”

Yerel medya ile tasarladıkları sesle aktif olan LED ışık maskesi hakkında konuşan Gleyal, “Aniden fikri anlamaya başladım. Çevrimiçi böyle bir maske aradım, ama görmedim. “Buna ek olarak, Giel maskeyi satmayı düşünmediğini ve maskeyi takmak isteyenlerin bunu kendileri yapması gerektiğini söyledi.

İngiliz oyun tasarımcısı-3

Tasarım ile 30 gün

Gile, son tasarımına karar vermeden önce maskeyi yaklaşık bir ay boyunca tasarlamaya çalıştı. Gile, blogunda çoğu donanım ve elektronik mağazasında bulunabilen parçalarla tasarlanmış maske yapımı sürecini paylaştı. Glaiel ayrıca LED ışıkları için bilgisayarla etkinleştirilen bilgisayar programlarını da paylaştı. Sonunda solungaç “Bu maskenin virüse karşı etkili olduğunu garanti etmiyorum. Daha fazla bilgi için lütfen bez maskelerinin kullanımı için Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) yönergelerine bakın”. İfadeler verin

İngiliz spor tasarımcısından LED ışıklı maske - 4

İngiliz oyun tasarımcısı-5

İngiliz spor tasarımcısı-6

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir