İngiliz çift drone için 250 bin dolar kazandı

İngiliz çift drone için 250 bin dolar kazandı

İngiltere’deki bir havaalanına uçan bir drone, bir çiftin 250.000 dolar tazminat almasına izin verdi.

Aralık 2018’de; Dünyanın en işlek havaalanlarından biri İngiltere’de Gatwick Havalimanı’nda izinsiz uçan uçaklar çok fazla paniğe neden oldu ve bu haberi aldıkz ile Biz paylaşıyoruz.

Olay sırasında çok hızlı çalışan memurlar, Tüm kalkışları erteledi ve gelen uçuşları bölgedeki diğer havaalanlarına yönlendirdi.

Üç gün arayla yeniden görünen casus uçağı nedeniyle pist yaklaşık 33 saat kapalı kaldı ve 120.000 yolcunun uçuşu iptal edildi.

Havaalanına basit bir drone uçuşunun toplam maliyeti 62 milyon dolardı. Olay 62 milyon dolar zararla sonuçlansa da, bir İngiliz çiftine 250.000 dolar kazandı.

İngiliz çiftin 250.000 dolarlık tazminatının arkasındaki hikayeye bir göz atalım.

Drone

Polis yumurtlama drone ile oluyor

Polis, havaalanında yasadışı olarak uçağı uçuran insanları kovalar. Etkinlik hakkında 12 gün sonra, havaalanı yakınında yaşayan Paul ve Elaine Gait baskın düzenledi.

Üç gün boyunca sorgulanan çiftin fotoğrafları ve isimleri de ulusal ve yerel basında sıkça gösterildi. Birkaç medya kuruluşu da İngiliz çiftini tüm uçuşları yok etmekle suçladı.

Daha sonraki çalışmalarda, çiftin drone’sunun olmadığı ve olay sırasında çalıştığı bulundu.

Drone

Çift ve serbest bırakıldıktan sonra, Paul ve Elaine polise tazminat davası açarak süreçte kişisel hayatlarının sıklıkla ihlal edildiğini ve adaletsizlikle suçlandığını belirttiler.

İngilizce dub ile verilen polis

Ancak polis olaydan farklı Paul ve Elaine ile bir anlaşmaya gider. Polis merkezi, İngiliz çiftlerinden hayatları için özür diledi ve toplam 200.000 £ (yaklaşık 250.000 $) tazminat ödemeyi kabul etti.

Sussex Emniyet Müdür Yardımcısı David Miller, çiftin deneyiminden derinden rahatsız olduğunu söyledi, Ne yazık ki, polis; Bazen, masum insanlar, görevlerini kamu adına yerine getirmeleri halinde, gerekli polis soruşturmasının bir parçası olarak tutuklanabilirler. Ancak, bu tutuklama farklı şekilde yapılmalıydı. Çifte tazminat ve yasal masraflar ödemeyi kabul ediyoruz. ‘ dedim.

Instagram: @eshteknoloj

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir