İ Brahim Yaldiz: İnanılmaz Tempo

İ Brahim Yaldiz: İnanılmaz Tempo

Koronavirüs nedeniyle 3 ay ara verilen maç günlerine geri döndük. Doğal olarak, futbolcuların performansı, herkes için çok zor bir süreç yaşadığımız bu gerçek ortamda şaşırdı. Kolay değil, çok uzun süre antrenman yapmayan oyuncular anılarına kazınacaklar.

Yer dışındaki kuralları takip eden futbolcular, maç başladıktan sonra taç giyme günleri gibi bir mücadele sergiledi. Şaşırtıcı bir şekilde fiziksel bozulma yaşamadı. Asla bir ara olmamış gibiydi. Tek eksik olan taraftar eksikliğiydi. Eskiden olduğu gibi hedeflerin sevincini kutlamak da ilginçti. Avrupa’da, özellikle Almanya’da oyuncular mutlu bir şekilde mutluydu ve içimizdeki görüntü dikkat çekiciydi.

Kendi sahasında oynanan bir maçta Fenerbash Kennerspor’u yendikten sonra iyi futbol oynadığını söyleyebiliriz. Oyunun başında 10 kişi olmasına rağmen, maçı bir galibiyetle kapatan soluk mavi olanlar 7 hafta içinde kazanmaktan mutluluk duyuyordu.

İlk yarının son dakikalarında 2 önemli fırsat yakalayan Fennerbash, bir geri dönüş yaptıktan sonra maçı geri çevirmeyi başardı. Gustavo’nın hedefi Kayserispor’un hedefi kadar iyiydi.

Zaman zaman ziyaret eden takım baskındı ve Fenerbachi’nin arzusu ve mücadelesi kazanmaya odaklandı, bu da olumlu puanlar verdi. Her zamanki gibi savunmanın sorunları vardı. Kaleci Altay’ın kilit savunmaları takımın direncini artıran en önemli faktördü.

Koronovirüsün, oyuncuları etkilemiş gibi görünen fizik güçleriyle savaşmak için mücadele ettiği, oyundan ayrılmadığı bir gerçek değildir. Bu bağlamda, her iki takımı da ikna etmek gerekir. İşlerini ciddiye aldıklarını gördük. Bu yüzden şaşırdıklarını söylüyoruz.
İki hafta içinde çok daha iyi bir eşleşme göreceğimizi gördük.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir