Huawei, Samsung’u geçti!

Huawei, Samsung'u geçti!

Coronavirus salgınının gölgesinde, bu yılın ikinci çeyreğinde küresel akıllı telefon pazarında bir zirve değişikliği yaşandı. Pazar araştırma şirketi Canalys’in verilerine göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde, Çinli Huawei ilk kez Güney Koreli Samsung’u geçti ve akıllı telefon satışlarında lider oldu.

Yılın ikinci çeyreğinde, Huawei’nin telefon sevkiyatı yüzde 5 düştü, ancak Samsung’un sevkıyatı yüzde 30 düştü ve Çin teknoloji markasını küresel pazarda en çok satan cihaz haline getirdi. Huawei yılın ikinci çeyreğinde 55,8 milyon telefon gönderirken, Samsung 53,7 milyon oldu.

Çin pazarı, Google’ın Android lisanslarını ve App Store Google Play’i ABD yaptırımları kapsamında yoksun bırakan Huawei’nin başarısının belirleyicisidir, bu nedenle Huawei, mobil hizmetler ve AppGallery ile kendi ekosistemini oluşturmaya odaklanmaktadır. dır-dir.

Huawei’nin Çin dışındaki telefon sevkıyatları yüzde 27 azalırken, Çin pazarındaki satışlar yüzde 8 arttı.

‘COVID-19 orada değilse, olmayacak’

Canalis kıdemli analisti Ben Stanton, “Kovid-19 olmadan bu sonuç olmayacaktı. Huawei, akıllı telefon işini yönetmek için Çin’in ekonomik toparlanmasından yararlandı.” Çin’de yüzde 1’den daha az bir pazar payına sahip olmak Çünkü koronovirüs salgını Brezilya, Hindistan, ABD ve Avrupa gibi çekirdek pazarları ve bundan sonraki zorlukları ciddi şekilde etkiledi. “

Global Akıllı Telefon Sevkiyatı (Milyon)

Canalys analisti Mo Jia, “Huawei’nin ilk sırada yer alması çok önemli. Bununla birlikte, Huawei’nin liderliğini uzun süre sürdürmesi zor olacaktır. Küresel ekonomi toparlanmaya başladıkça, Çin’in sadece gücü Huawei’nin başına geçmek için yeterli olmayacak. “

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir