“Hesabımda 17 milyon lira TFF”

"Hesabımda 17 milyon lira TFF"

İkinci ve üçüncü liglerin oynanmamasıyla ilgili açıklamaların ardından Sunkapet Futbol Kulübü başkanı Fatih Cole çok çalıştı. İHA’lara açıklama yapan Cole, 2 ve 3 lig kulübü ligine şiddetle tepki gösterdi. Olaylarla dolu olduğunu söyleyen Fatah Cole, “Şimdi herkes salgının arkasında saklanıyor. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu’na verilecek en mantıklı karar olduğuna inanıyorum. Saçma bir karar alınmayacak. Türkiye Futbol Federasyonu 4 ay için 84 bin TL ödemiyor. Bu parayı ödeyemediğinizde 17 milyon TL yatırım yaptım. Bu yatırımı kalemle geri çekemezsiniz. Bu yatırımı beslemiyorum. Play-off potundaki ekip başkanlarıyla buluşacağız. Bu liglerin oynanmasını istiyoruz ”dedi.

Ligin tescili ve lider takımların açıklanması ile ilgili alınan karara saygı duyacaklarını belirten Fatah Cole, “Lider takımların şampiyon ilan edilmesi normaldir. Ancak bunu yaparken 2. ve 5. takımları oynama hakkını verin. Bu yapılmazsa, TFF’ye güvenmeyeceğiz. Neden yurt dışından geliyorum ve ekibin buraya 17 milyon TL gömmesini istiyorum? 2. ve 3. liglerin Birlik Kulübü başkanlarını ve hislerini suçluyorum. Türk futboluna zarar veriyorlar. Türk futbolunda elinizi deneyenleri bu şekilde getiremezsiniz. Paranız yoksa, bu işe girmeyeceksiniz! Futboldan para kazanmak için önce yatırım yapacaksınız. Ekibi kuramaz ve eğitemezsiniz. Net bir karar verilmedi. Başkan ve Yönetim Kurulu ne istediklerini dikkate alacaktır. Ligi bu şekilde kaydettik, bu düşüşün düştüğü anlamına gelmez! 2. ve 5. takımdan oynamak zorundasınız. Eğer türkiye futbol federasyonu play-off’larda oynamak istemiyorsa, parayı hesabıma gönderirler, sonra bir şey söylerim. Ancak TFF olarak, 4 ay içinde hesabımda 84 bin TL alamazsanız, 17 milyon TL yatırımımdan kalem alamazsınız. 2 ve 3 lig kulüplerinin lig başkanını ve yönetimini bilmiyorum. Kararlarını kabul etmiyorum. Liderlere saygı duyuyorum, böylece bir sonraki lige geçebilsinler. Ancak 2. ve 5. takımların play off oynaması gerekir. “

“Ben bir Kamala heykeliydim”

Belirlenen pozisyonda 2. ve 5. sıralarda yer alan takımların ofsayt oynama hakkına sahip olduğunu belirten Fatih Cole, “Bunu geçemezler. Ancak, buradaki olaylar bir salgın değil, para eksikliğinden kaynaklandı. Düşüşün yanındaki takımlar sürekli olarak talep etti. Kulüp derneği başkanını tanımıyorum. YouTube’dan böyle bir başkanın seçildiğini öğrendik. Onlar oynamak istemediğimizi söylüyorlar. Salgın değil! Paramız olmadığını söyle kardeşim! Çünkü ligler oynanırken takımlar ortalama 1,5 milyon TL ödeyecek. “Bu parayı ödemek istemiyoruz” de. Bir salgın meydana gelmeden önce Temmuz ve Ağustos aylarında toplanıp kamp yapıyorduk. Bırakın bu işi yapsınlar! TFF, bu senaryolar karşısında böyle bir açıklama yaptı. ‘Bu karara uymuyorum, saygı duymuyorum’ demiyorum ama iş oraya gelecek. Yurt dışından geldim ve TFF’ye ve ülkeme güvendim ve bir takım aldım. Ciddi bir yatırım yaptım ve ekibe 300 bin TL gönderdim ve onları kampa gönderdim. Bana güvence verdi, “Sen oynayacaksın ve kamp yapabilirsin” dedi. Bu nokta kabul edilemez, oysa çok fazla para harcıyorum ve para biriktiriyorum.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir