Hazır giyim sektörü önümüzdeki yıl için umutlu

Hazır giyim sektörü önümüzdeki yıl için umutlu

FAAT, AA muhabiri, Türkiye Ticaret ve Emtia Borsaları (TOBB) Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü Onursal Başkanı Kovid-19 sektörünün patlak vermesinin ardından bulundu.

Hem iç pazarda hem de ihracatta salgın döneminde ciddi bir daralma olduğunu ifade eden Fayat, “Bitmiş ihracattaki düşüş Mart ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 oranında başladı. Mayıs ayında ihracat arttı. Düşüş yüzde 40’a düşürüldü.Özellikle karantina şehirlerinde alışveriş merkezlerinin (alışveriş merkezlerinin) kapatılması organize perakendeciliğin yüzde 90-95 oranında daralmasına neden oldu. ”Dedi.

İhracattaki daralmanın Haziran ve Temmuz aylarında bir önceki yıla göre daha düşük olması beklendiğini belirten Fayat, bir yıllık ihracatın bir önceki yıla göre yüzde 15 düşmesi bekleniyor.

“Avrupa Pazarına Emir Olarak Türkiye Pazar Emri”

Bu yılın son çeyreğinden itibaren siparişlerde artış bekleyen Fiat, sektörün gelecek yılın Nisan ayında önceki performansına dönebileceğini söyledi.

FAYAT, “Türkiye’nin hazır giyim sektörü önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinden bu yana. Olumlu bir çözüm bekliyoruz. Çin, salgın, AB pazarı, Bangladeş, Vietnam, Pakistan, Hindistan gibi ülkelerden mal almak yerine başarısızlık Seyahat etmek istedim. ” dedi.

Avrupa Birliği ülkeleri, Türkiye’nin hazır giyim ihracatının FAYAT hisselerinin yüzde 70’inden fazlasını şu şekilde derecelendirdiğini belirtti:

Diyerek şöyle devam etti: “Avrupa Birliği ülkelerinde geleceği 5 yıl boyunca piyasayı kapatacak şekilde planlar yapılıyor. AB giyim Türkiye’den yüzde 6 ithalat yapıyor. Bu oranda giyim ihracatı önemli ölçüde artabilir Kanıtların yüzde 10’u Türkiye’de ise, gelecek yıl Mart-Nisan ayına bakmaya başlayacağız, bu nedenle bu sektörün gelecek yıl için projeksiyonunu ve talebini artırabilecek talebe hazırlıklı olması gerekiyor. Gözden geçirmek. “

Avrupa’da güçlü İnternet satışları olan markalara güçlü bir talep olduğunu belirten Fiat, bu şirketlerle çalışan ihracatçıların salgın süreci olumlu yönde farklılaştıracağını, ancak hazır giyim ihracatındaki paylarının düşük olduğunu söyledi.

“Gelecek gelecek için çalışıyor”

Giysilerin Kovid-19 önlemleri kapsamında denenmediğini veya denedikten sonra karantina odasına götürüldüğünü söyleyen Fayat, alışveriş merkezindeki hazır giyim sektörünün bir önceki dönemin karantina satışlarının yüzde 30’u olduğunu söyledi. Hissedebildi.

Fiat, bu oranın sokak mağazalarında yüzde 50 ve karantinaya sahip olmayan şehirlerde yüzde 70 olduğunu belirterek Fiat, bu oranların artan tüketici güveni ile daha da artacağını da sözlerine ekledi.

Salgında ikinci bir dalga yoksa, önümüzdeki yıl iç ve dış pazarlarda önceki seviyelerin yakalanacağını belirten Fiat, “Yaz mallarını gönderemediğimiz için gelecek yıl birçok marka çıkacak. Yaz boyunca pazarda kalacak. Görünüşe göre gelecek yıl erimeleri gelecek. ” dedim.

“Türkiye kâr süreciyle kazanılabilir”

FAYAT, salgını takip eden dönemde Türkiye’nin kazanımlarına dikkat çekebilir:

“Türkiye, salgın sonrası ana pazar olan Avrupa’ya yakınlık, küçük atölye inşaat endüstrisinin omurgasını oluşturma esnekliği nedeniyle hızlı bir şekilde mal üretme yeteneği gibi durumlarda avantajlıdır. Hızlı ve küçük miktarlarda Üretim talebinin daha da artmasını bekliyoruz Tüketici bilincinin salgını İnsanlara ve doğaya saygılı, sürdürülebilir üretim süreçleri de ticareti entegre etmek için daha çabuk dağılacak ve hızlı bir şekilde İyileşme. Gerekirse süreç Türkiye’de avantajlı bir şekilde atlayabilir. “

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir