HAVELSAN tarafından geliştirilen Tespit Sistemi Mars Ödülü aldı

HAVELSAN tarafından geliştirilen Tespit Sistemi Mars Ödülü aldı

HAVELSAN tarafından bir denizcilik gözetimi görevi için geliştirilen Mars, Türkiye Elektronik Sanayicileri Derneği tarafından Ürün Geliştirme Süreci Ödülü’nü kazandı.

Türkiye Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), Türkiye’de ve kamu sektöründe yenilik ve yaratıcılıkta başarılı şirketlerin hak ettikleri farklı pozisyonları vurgulamak için İnovasyon-Yaratıcılık Ödülleri veriyor.

18. TES inovasyon-yaratıcılık ödüllerinde, KOBİ ve büyük firma kategorilerinde kazananlar belirlendi.

Bu yıl Hewelsen mühendisleri tarafından geliştirilen Mars, büyük şirket şubesinde Ürün Geliştirme Süreci Ödülü’ne layık görüldü.

haslksan

Hedef Belirleme Sistemi Olarak Değerlendirme

HAVELSANTürkiye’nin coğrafi konumu, deniz gözetimi sağlamak için geliştirilen önemli görevlere göre Mars (Deniz Gözetimi) Ürün, radar, platformlarda video işleme ve hedef tespit sistemi olarak çalışmaktadır.

Mars, sivil veya askeri kurumların taleplerine göre uyarlanmış deniz gözetim operasyonları için uygun maliyetli bir çözüm sunar.

Marka ve türden bağımsız olarak her türlü radar sistemine entegre edilebilen Mars’ta, askeri ve ticari sınır gözetleme kuleleri uluslararası standartlara sahip mesaj yapılarına sahiptir.

Gelişmiş donanımda; Kompozit video sinyali, radar ekodan arsa / iz çıkarma, manuel / otomatik iz başlatma, verileri dijitale dönüştürme.

Yeni geliştirilen algoritmalar sayesinde, yüksek hassasiyetli iz kaldırma ve yönetimi başarıyla gerçekleştirilir.

mars

Mars sayesinde, hedef algılama ve izleme yeteneği olmadan bile birçok radar türü elde edilebilir.

Bu şekilde, durumsal farkındalık bağlamında önemli olan kilit hedeflerin hız bilgileri entegre merkezi sisteme iletilir ve stratejik tabloya dahil edilmesi sağlanır.

Mars ilk olarak Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistemi İyileştirme ve Ekleme Projesi’nde (TBGTH) yabancı bağımlılığı ortadan kaldırmak ve çok çeşitli alanlara uyarlanabilecek bir tasarıma ihtiyaç duymak amacıyla proje yönetiminin amacı olarak geliştirilmiştir. dır-dir.

Günümüzde sistem TBGTH ve Uzun Ufuk lojistik destek alanlarında kullanılmaktadır.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir