Güvenli turizm sertifikalarının en detaylarını hazırladık.

Güvenli turizm sertifikalarının en detaylarını hazırladık.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında uygulanan karantina döneminden sonra, yeni normalizasyon sürecinin başlangıcı birkaç alanı harekete geçirdi.

Turizm sektöründe çalışan işletmeler de müşterilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan oteller, temizlik ve sosyal mesafe açısından birçok önlem almıştır.

Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) rakamları, 2019 yılında 52,5 milyon turiste ev sahipliği yapacak ve turta payını büyütmek ve korumak için en çok ziyaret edilen 6. ülke olan Türkiye’yi ağırlayacak, küresel anlamda ilk girişimi yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İç ve Dış İşleri Bakanlığı ve tüm sektör paydaşlarının işbirliği ile Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’na ilgi gösterildi.

Oteller ve restoranlar, 150 puanın kontrolüne dayanan ve salgın hastalıktan uzak bir tatil, akşam yemeği ve içecek sözü veren güvenli bir turizm sertifikası almak için uygulamalarını sürdürmektedir.

“Güvenli turizm sertifikası sektörde büyük bir yaratılacak”

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) başkanı Muebara Havzası AA muhabiri, otel, sanitasyon ve Kovid-19’un önlemlerini takip eden günler için hazırlık yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Aresin, “Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan Güvenli Turizm Belgelendirme Programının, tüketici ve çalışan güvenliğini sağlamak ve olumlu algılamalar oluşturmak için ülkemize gelecekte katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedim.

Sertifika almak için ulaşımdan konaklamaya kadar ayrıntılı önlemlerin alınmasında ısrar eden Aresin, programın 4 ana başlık altında toplandığını söyledi: “Yolcu Sağlığı ve Güvenliği”, “Çalışan Sağlığı ve Güvenliği” , “Tesislerde alınan önlemler ve ulaşım araçlarında alınan tedbirler.” Rapor etti.

Aresin, belgelendirilen tesislerin adlarının resmi olarak duyurulduğunu ve bu konuda sertifikasyon şirketlerini ve 5 uluslararası şirketi tanıyan 5 şirketi seçerken çok dikkatli çalıştıklarını belirtti.

“Sertifika temizlik konusunda herhangi bir şart getirmiyor”

Mubarra Aresin, sertifikasyon programının önemine dikkat çekerek, “Çok iddialı bir şekilde konuşacağım, dünyada uygulanan güvenli turizm sertifikalarının en detaylarını hazırladık. Dünyadaki diğer ülkeler kontrol listeleri yaptı ve bu listeleri onayladı. . ” dedim.

Türkiye’yi çok zor transfer ettiğiniz kişi olarak belgelendiriyor, “Günün sonunda meslektaşlarından çok daha güvenli olmasına rağmen, konuklar hiç şüphesiz bırakan temizlik hayatına bir uygulama taşıdı . ” İfadeyi kullandı.

Tüm tesislerin sertifika almasını istediklerini belirten Aresin, “Bu anlamda RoyalCert ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde üyelerimize yüzde 25, belediye onaylı otellerden yüzde 15 indirim yapacağız Ayrıca, başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanından turist çekmek için küresel denetimler yapmak da değerlidir. ” dedi.

“İşimizi 150’de kontrol ediyoruz”

RoyalCert Türkiye, ayrıntılı olarak tasarlanan meşhur Alphen turizm sertifikasyon programını güvence altına almaya başkan verdi; Raporda, yiyecek ve içecek tesislerinde 12 kriter, konutlarda 11 ana başlık ve 150 kriter yer aldığı belirtiliyor.

Konukların otelin girişinden acil durum ve izolasyona, odadan mutfağa, animasyon salonundan havuza kadar her konuda ayrıntılı bir inceleme yaptığını söyleyen Namali, verilen sertifikaların müşterinin bulunduğu yere asılacağını söyledi. View ve müşteriler buradaki QR kodu aracılığıyla ayrıntılara erişebilir.

“Yeni normal” Türkiye’de, otel ve restoranlarda NASA’nın kötü şöhreti taşımak için aynı kriterler olan sağlık ve hijyen kriterlerini düzenleyen ilk kişi olduğunu söyledi:

“NASA’nın Uzay Seyahati Analizi Kritik Kontrol Noktasında (HACCP) astronotlar için kullanılan tehdide sağlık denir ve denetim ve kontrol ile aynı kriter kriterlerini gerçekleştiririz. Bu kriterler hızlı aksiyonu tetikledi Türkiye’nin bütün dünyaya söylediği şey… Kraliyet ailesi 30. Belgelendirme ve denetim faaliyetlerimizle ülkede ofisimiz var Mısır, Dubai, Suudi Arabistan, Sri Lanka ve Türkiye’de kan turizmini kaybetmek istemiyoruz Aşağıdaki ülkelerde uygulayan programları uygulamak için bize ulaşın. “

Esasen, Türkiye’nin bu kriterleri benimseyeceği ülkelerle rekabet etmede kötü şöhretli olduğunu, Türkiye’de ilk kez yaygın bir başvurunun başlamasından sonra hayatının sonlarına doğru olduğunu söyledi.

“En az bir seferde üç binden fazla olacak”

Alphon Namley, programın açıklanmasından bu yana, kendisi için yiyecek içecek ve konaklama tesislerine ciddi bir talep olduğunu ve sahada sertifika almak için önemli bir istek olduğunu belirtti.

Namlı, denetim talebinin kısa sürede 1.000’e ulaşacağını söyledi, “Sloganımız:” İçiniz rahat olsun. dedim.

Ünlü olan program, “mevcut standartlar kriterleri ile çok ayrıntılı ve kaliteli olduğunu söyledi. Zamanla diğer ülkelerde olacak. Turizm sektörüne çok olumlu katkıda bulunacak. Türkiye turizmde çok hızlı harekete geçti, Ekonominin önemli tekerleklerinden biri. Geçen sezon bulunmayan bir yere gidiyoruz. “Said Roop.

“Otele 2 ay önceden birkaç gizli rehber gelecek.

Sertifika sürecinin şu anda 6 ay yasaklandığını söyleyen ünlü RoyalCert Türkiye başkanı, denetimin her ay yapılacağını söyledi. Kurallara uyulup uyulmadığını kontrol edeceğim. ” dedim.

Royal Cort’un Almanya, Türkiye, Güney Kore, Hindistan, İtalya, Yunanistan, Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD 39 farklı bölgesini içeren 32 ülkeyi içeren Alman genel merkezi, uluslararası bir uygunluk değerlendirme kuruluşunun kötü şöhretli olduğunu bildirdi. 24 kişiden 17’si ekiple çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir