Gedic Holding Avrupa’ya yatırım yapmayı planlıyor

Gedic Holding Avrupa'ya yatırım yapmayı planlıyor

Gedic Holding Başkanı Hulia Gediç, Doğu Avrupa’da bir üretim üssü kurmayı hedeflediklerini söyledi. Huliya Gediç, Romanya ve Bulgaristan’ı çevrimiçi medya toplantısına yatırım için değerlendirdiğini ve Sui’nin Bulgaristan lehine olduğunu söyledi. Kaynak, valf ve döküm alanlarında 90 ülkeye ihracat yapan Gedik Holding, Kasım 2019’da Azerbaycan’da bir fabrika açtı.

‘HANDEC’imize yatırım yaptık’

Salgın sürecinde üretimlerine ve yatırımlarına devam etmeleri konusunda ısrar eden Hulia Geddick, “Hendek’e yaptığımız yatırım salgın sürecinde devam etti. Döküm ve vana üretim tesisinin yanında 150 adet yaptık Sakarya 2 Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 100 ondalık arazide bulunan DL üzerinde yeni bir elektrot üretim tesisi kurduk ve böylece Hindistan’da Doğu Avrupa’dan dünyanın en büyük kaynak makinesi ve sarf malzemeleri üretim tesisini kurduk. Bu dönemde, tüm yerli üretim tesislerimizi tek bir çatı altında toplayacağız, süreç burada tamamlanmaya başlıyor. ”Gedick, ikinci binaya yaptığı yatırımın 100 milyon avronun üzerinde olacağını öngördü.

‘Vadiyi eğitiyoruz’

Salgın sürecinde üniversite için yeni bir kampüs alanı inşa etmeye devam ettiğini belirten Gediç, “Bir spor bilimi fakültemiz var. Bir bölge oluşturduk ve bu bölge Türk milli takımını temsil edecek, umarım öğrencilere amaçlıyoruz.atletizm pisti vb. Açık alanları tamamladık. Salgın sırasında bina inşaatını da tamamladık. Pendik’te Gedik Meslek Yüksekokulu ve Gedik Holding’in yeni kampüs boyunca yer aldığı bu alan, yeni öğrenim döneminde bir eğitim merkezidir; Gedik Eğitim Vadisi olarak hizmet verecek. “

Üniversitenin yeni kampüsüne bugüne kadar yaklaşık 60-70 milyon TL yatırım yaptıklarını söyleyen Gediç, yapacakları toplam yatırımın 200 milyon TL’ye ulaşacağını söyledi. Geddick, “Gedik Eğitim Vadisi üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi örneklerinden biri olmaya aday” dedi.

“Pandey hakkındaki cevabımız üretime hazır”

Üretime devam etmek için salgına yanıt verdiğini belirten Geddick, “Salgından önce aldığımız siparişlerin arzını kesmedik. İzin aldık, hafta sonları da çalıştık. Fazla mesai yaptık. E-ticaret platformumuzu kurduk. Ayrıca çeşitli dijital pazarları aktif olarak kullanmaya başladık. Çok iyi sonuçlar aldık. Operasyonlarımızı burada daha da genişleteceğiz. “

“Sağlık ve güvenlik sonuçlarımız yüzde 7 arttı”

Gedick, iş sağlığı ve güvenliği için kendisine ayrılan bütçenin salgın süreçte yüzde 7 arttığını söyledi.

‘Detaylarıyla genişleyen doğal bir sigorta alıyoruz’

Döviz kurundaki artışı değerlendiren Geddick, bu döviz kurlarını kendisi için doğal bir sigorta olan ihracattan elde edilen gelirle artırdığını belirtti.

‘VERGİ AZALTILDI’

Welder, Türkiye ve Hindistan, Bangladeş ve Gedic’te Çin’den kaynakçı istihdam ettiğini belirten büyük projeler olmadığını söyledi, çünkü düşük işçilik maliyeti nedeniyle. “Neredeyse 60 yıldır karşılıyoruz. Binlerce kişiyi yetiştirdik. Mühendis ve teknisyen olarak. Uluslararası sertifikalara diploma verildi, “Gedik işverenlere vergi ve SGK yükünü azaltmalarını söyledi. İstikrar kalkanını da değerlendiren Gedik döneminde hükümetimiz tarafından çok iyi teşvikler yapıldı. , Kısa çalışma saatlerinin ödenmesinden yararlandık, ancak prensip gücü söz konusu olduğunda, bu çok büyük bir kuraldı. Tedarikçimiz güç avantajından değil, mallarını alıp başka bir ürüne dönüştürenlere değil, birçok STK’ya da söyledim, herhangi bir sonuca varmadık. Ek gümrük vergisi geldi. Vergi iyiydi, ancak sektörümüzde yüzde 10 gümrük vergisi caydırıcı değil. Bence daha yüksek olmalı. ”

‘Biz bir zil eki değiliz’

Gedik, bu konuda halka arz etmeyi düşünmediklerini söyledi. “Bunun yerine, kendisine uygun; dağıtım kanalımızı çeşitlendirecek ve şirketimize know-how sağlayacak uluslararası bir ortakla işbirliği fikrine daha sıcak bakıyoruz.”

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir