Floyd’un erkek kardeşi ABD Kongresi’ne adalet savunuyor

Floyd'un erkek kardeşi ABD Kongresi'ne adalet savunuyor

Philonys Floyd, ABD Temsilciler Meclisi Komitesi tarafından polis şiddetiyle ilgili bir oturuma katıldı.

Oturumun başında duygusal bir konuşma yaptıktan sonra Floyd, kardeşinin cinayet anlarını videodan gördüğünü ve bundan çok etkilendiğini belirtti.

Philonnes Floyd, “Bugün burada seninle konuşarak kardeşimin ölümünün harap olmamasını sağlamaya çalışıyorum,” diyen Philonnes Floyd, o gün George Floyd’u polis şiddetinden koruyamadığını ve Pişman oldu. dedim.

Philones Floyd, Georgeo Floyd’un tekrar tekrar yardım istediğini ancak bunu görmezden geldiğini söyledi, “Lütfen benim, ailem ve dünyanın birçok yerinde sokaklarda yaşayan kişiler tarafından yapılan çağrılara dikkat edin.” Kullanılan ifadeler.

Kardeşinin 20 dolara öldürüldüğünü söyleyen Filonis Floyd, kardeşi ve ırkçılığı nedeniyle polis şiddetine maruz kalanlar için adalet beklediğini söyledi.

Floord Morg

Siyah Amerikalı 46 yaşındaki George Floyd, Minneapolis’te şüpheli sahtekarlıklardan dolayı polis tarafından gözaltında tutulurken 25 Mayıs’ta polis memuru Derek Chauvin’e “Nefes alamıyorum” yalvardı.

Floyd’un acil sağlık ekipleri tarafından olay yerine getirildiği hastanede hayatını kaybettiği söylenirken, olayla ilgili görüntüler sosyal medyada çok iyi bir yanıt topladı.

Görüntüler, ülkedeki siyahlara karşı polis şiddetinin tartışmasını yeniden canlandırdı ve protestolar ülke çapında Minneapolis’e ve Avrupa’ya yayıldı.

Bunun yanı sıra, polis teşkilatlarının reformu ülkedeki polis şiddetine karşı da gündemdeydi ve bazı şehirler temsilciliklerde yeni düzenlemeler yapmıştı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir