Flopp’un ölümüne neden olan polislerden biri serbest bırakıldı

Flopp'un ölümüne neden olan polislerden biri serbest bırakıldı

ABD’de siyah George’u öldüren dört polis memurundan biri olan Thomas Lane, 750.000 dolarlık kefalet sonucu serbest bırakıldı.

Cinayet davası, siyah bir adam olan George Floyd’un ABD’nin Minnesota eyaletinin Minneapolis kentindeki polis memuru Derek Chauvin’in nefes borusuna girmesinden sonra geldi.

Politikalardan biri, 750 bin dolar bedava

Floyd’un ölümü sırasında olay yerinde diğer üç polis memuru, Thomas Lane, J. Kuang ve Tu Thao ikinci derece cinayette yardım ve yatak için yargılanıyorlardı. Şerif Ofisi’ne göre, Lane 37 Hapishanesinde bulunan Lane 37, 750 bin dolarlık kefalet ücretinden sonra serbest bırakıldı. Lane’nin avukatı Earl Gray, müvekkilinin cinayet sırasında Floyd’a yardım etmeye çalıştığını söyledi.

Cinayetten 2 derece suçlandı

İkinci derece cinayetle suçlanan Chauvin’den 1,25 milyon dolar ve diğer iki polis memuru Tu Thao ve J. suçlandı. Kuang için 750.000 dolar.

Flood’un ölümüne yol açan Chauvin, ikinci derece cinayet davasındayken, olay yerindeki diğer üç polis memuru, Thomas Lane, J idi. Kueng ve Tu Thao vardı. “İkinci derece cinayetin yardımı ve cinayeti ile” o denedi. Floyd’un ölümünden sonra, söz konusu 4 polis memuru görevden alındı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir