Filistin BAE’nin koronavirüs yardımını reddetti

Filistin BAE'nin koronavirüs yardımını reddetti

Filistin Sağlık Bakanı Mayo Banana, AIDS’in onunla koordinasyonu olmadığını söyledi.

Filistin Yönetimi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından coronavirüslerle savaşmak üzere İsrail üzerinden Filistin’e gönderilen yardım malzemelerini reddetti.

Filistin Sağlık Bakanı Maye Banana, Batı Şeria’da işgal altındaki Batı Şeria’da salgınla mücadelede düzenlenen bir etkinlikte, “BAE ile tıbbi malzeme konusunda koordinasyonumuz yok. Bu nedenle, bizimle koordinasyon olmadan gelen bu yardımları reddediyoruz. ” dedim.

“Herkes koordine edilmelidir”

Filistin’in bir devlet olduğunu vurgulayan Keele, “Filistin ile ilgili her şey bizimle koordinasyon içinde yapılmalıdır.” Kullanılan ifade.

Öte yandan, bir Filistinli kaynak BAE’nin tıbbi yardım malzemelerinin Birleşik Arap Emirlikleri (BM) Özel Koordinatörü Ortadoğu barış süreci Nikolay Mladenov ile koordineli olarak İsrail’e gönderildiğini söyledi.

“ARAB Dünya İSRAEL ile Bilgi Süreci …”

Aynı kaynak, Abu Dabi’nin Filistin Yönetimi ile herhangi bir koordinasyon sağlamadığını vurguladı, Diyerek şöyle devam etti: “Bu tıbbi yardım yöntemi, Arap dünyasının İsrail’le normalleşme süreci çerçevesinde oluşturuldu ve reddediyoruz.” dedim.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait Etihad Havayolları, Abu Dabi’nin Filistinlilerin koronavirüsle mücadelesini desteklemek için gönderilen tıbbi malzemeleri teslim etmek için diplomatik bir ilişkisi olmadığı İsrail’e ilk uçuşunu Salı günü gerçekleştirdi.

İşgal altındaki Batı Şeria’daki koronovirüsü ve Tel Aviv yakınlarındaki Ben Gurion Havalimanı’ndaki Gazze Şeridi’ni desteklemek için gönderilen tıbbi malzeme gönderen Etihad Havayolları kargo uçağı.

İSRAİL VE BAE YAKIN YAKLAŞIM

İsrail ile diplomatik ilişkisi olmayan BAE arasındaki ilişki dikkat çekiyor.

BAE yönetimi, İsrailli sporcuların Ekim 2018’de Uluslararası Judo Federasyonu tarafından Abu Dabi’de düzenlenen Judo Grand Slam turnuvasında kendi bayraklarıyla yarışmasına izin verdi.

İsrail milli marşı ilk kez 28 Ekim 2018’de BAE’nin başkenti Abu Dabi’de İsrail Judo’sunun final maçını kazanmasıyla oynandı.

Turnuvayı izlemek üzere milli takımla Abu Dabi’ye gelen İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, ülkesinin milli marşının çalındığı madalya töreninde duygusal anlar ve gözyaşları yaşadı.

Abbu dabi’yi ziyaret edin

İsrail Eski İletişim Bakanı Iub Kara da 30 Ekim 2018’de Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de düzenlenen telekomünikasyon konferansına katıldı ve bir konuşma yaptı.

Eski İsrail Dışişleri ve İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen bir çevre konferansına katılmak için Temmuz 2019’da Abu Dabi’yi ziyaret etti.

BAE yönetimi İsrail şirketlerini Expo 2020 Dubai’ye davet etti.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir