“Fenerbachi’yi Hagi’den öldürmek için para aldım”

"Fenerbachi'yi Hagi'den öldürmek için para aldım"

Galatasaray’ın şampiyon olduğu 1998’deki önemli Kokeli-Fennerbaki maçında Stingaciu, Cim Bom’nun sarı donanma oyuncularını yenmek için dört Romen oyuncudan para aldığını itiraf etti.

Kokilispor’un eski kalecisi Dumitru Stingciu, 1998 sezonunun kendisine Galataray şampiyonasıyla sona eren Hagi, Popescu, Filipscu ve Ili tarafından özel bir ödeme gördüğünü itiraf etti. Kokeli’nin sezonun 28. haftasında Fenerbachi’ye yenilmesiyle Cim-Bom, uzun süredir devam eden rakibini geride bıraktı ve ardından ligde birinciliğe tırmandıktan sonra şampiyonlar sezonu bitirdi.

‘Oyunu kazandık ve 20 bin dolar aldık’

Rumen Stingasiu Sporturilor gazetesine verdiği demeçte, “Dünya Kupası öncesinde 1998’in sonunda Kokeli, Fenerbachi’yi Kokeli olarak yenerek Galatasaray’ın şampiyon olmasına yardımcı olacaktı.” Dedi. Bir miktar teklif etti. Maçı kazandık ve 20 bin dolar aldık. “

‘Türkiye’de harika bir yıl geçirdim’

Stingaci VanSpor’un Kokelispor’da dışarıda oynadığı bir dönem “Türkiye’de çok güzel bir yıl geçirdim. Geçen sonbaharda beni şok ettiler ve Kokeli’de bir maça davet ettiler. Dördüncü lig maçında yaklaşık 40.000 taraftar vardı, ne? Türkiye’de altı mevsim geçirdim, 1997’de en iyi kaleci oldum. Rustu ve Tafreel gibi büyük isimler vardı. “

‘Hagi 40 metrede bile hazır olmalısın’

Ayasofya’nın eski kalecisi vatandaşları tarafından övülen Romanya futbolunun ve Galatasarai’nin unutulmaz adı olan Steia, Bükreş’te topun birlikte koştuğunu söyledi: “Türkiye’de hayal kırıklığı bana bir hedef verdi. Topu ayağından ve hedeften 40 metre hareket ettirir, her an atış yapabileceği beklentisine dikkat etmelisiniz, eğer önünüzde durursa, reaksiyon sürenizi kaybederseniz , Topu yakalamak için zamanın yok, yakında iyi olacak! “.

(Milliyet)

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir