FBA Group Yatırım Kredisi Europe Bank, Rusya’daki ilk 10 bankadan biri seçildi

FBA Group Yatırım Kredisi Europe Bank, Rusya'daki ilk 10 bankadan biri seçildi

FBA grubunun dış finansman yatırımı olan Credit Europe Bank, Rusya’nın ilk 10 bankasından biri seçildi.

Merkezi Hollanda’da bulunan ve 25. yıldönümünü kutlayan Credit Europe Bank’ın Rusya gibi büyük coğrafyaların yüzde 85’inde faaliyet gösterdiğini vurgulayan FİBA grubu başkanı Murat yezyeğin, şunları söyledi:

“Rusya, coğrafi genişlik, iklim ve kültürel çeşitlilik açısından tüm bölgeler için zorlu pozisyonlar sunan bir pazar. Şüphesiz, bankacılık gibi düzenlenmiş bir sektör çok fazla çaba gerektirir. Tüm bu koşullar altında Rusya’nın ilk 10 bankasından biri olarak seçilmek sadece grubumuz için değil, ülkemiz ve Türk bankacılık sektörü için de çok gurur verici bir gelişme. Bugün Rusya’da 47 şube ve 26 bin kredi puanı ile faaliyet gösteriyoruz. Rusya’da 6 milyon perakende müşterisine hizmet veren Credit Europe Bank, kredi kartları, otomobil kredileri ve tüketici finansmanında en büyük bankalardan biridir. Bu ülkede 20 binden fazla kurumsal ve KOBİ müşterisi ile büyümemize devam edeceğiz.

FİBA grubunun başkanı Muİt yezyeğin, Rusya’daki borcun yüzde 60’ını dijital ve alternatif kanallardan kullandıklarına ve toplam mevduatın yüzde 85’inin bu kanallardan toplandığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Fiba Grubu olarak hem yurt içinde hem de yurt dışında finansal yatırımlarımızı dijitalleştirmeye büyük önem veriyoruz. Bu yılın ilk 10. yıldönümünü Fibanka Türkiye ile kutluyor ve dijital banka dijitalinde lider oluyoruz. Bankacılıktaki iddiamız dünyadaki tüm finansal yatırımlarımız için geçerli, Corona virüsü salgını dünyayı etkilediğinde dijital bankacılık yatırımımızın değerini bir kez daha anladık, Türkiye’de Fibanka ile Credit Europe banka şubesi Hızlı çöküş ile yurtdışında faaliyetlerimiz var ve bankaların en hızlı çalışma düzeni var. Bunlar müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmak ve özellikle çalışanlarımız ve müşterilerimiz olmak üzere halk sağlığını korumak için çok önemlidir. Adımlar vardı. “

8 saatlik düelloda iki ayrı dal

Credit Europe Bank’ın İsviçre, Rusya, Romanya, Ukrayna, Malta ve Dubai gibi önemli iş merkezlerinde faaliyet gösterdiğine dikkat çeken F MurBA Group başkanı Murat Özyeğin, “Toplam 7 Milyon abone var. İnisiyatif sayesinde küresel iş hacmini sürekli genişletiyor. Bankamız Çin sınırında, bankamız 8 saatlik bir boşluk olan Türkiye’yi küresel finansal sistemde prestijli bir marka olarak başarıyla temsil eden geniş bir coğrafi alanda faaliyet gösteriyor ”dedi.

Perakende bankacılık ve kredi kartlarındaki performansı ile Rusya’nın ilk 10 bankası arasında yer alan Credit Europe Bank, Rusya’nın en önemli dijital finansal yayını banki.ru tarafından “2019 Yılı Mevduat Ürünü” ödülüne layık görüldü. Aynı yayının yürüttüğü araştırmada banka, müşteri oylarıyla belirlenen ulusal derecelendirmelerde ilk 10 banka arasında yer aldı. Bankanın kredi kartı ürünü “Card Credit Plus”, Rusya’nın en büyük bankacılık, araştırma, derecelendirme ve raporlama kuruluşu “Frank Research Group” tarafından en iyi kredi kartı seçildi.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir