Fatih Altayl: Galatasarai’yi kestiler

Fatih Altayl: Galatasarai'yi kestiler

Fatih Altaylı, ekranın popüler programı Emin laralar tarafından yönetilen, Spor Zamanı Bloomberg HT’de spor gündemini değerlendirdi. Hakemin performansını eleştiren Altale, Fenerbachi’nin yönetilmemesiyle ilgili bir sorun olduğunu söyledi. Trabzonspor ile Alnyspor arasındaki olaylar hakkında açıklama yapan Altailey, hakemin Bakasahir-Galatasaray maçında Galatasaray’ı kestiğini söyledi. Altaille’in yorumlarının önemli noktalarını buradan izleyin …

“En eğlenceli oyun belki de Fenerbaki – Yeni Mlyatspor’du. Aslında Tahir Karapanar ne dediğini anlamıyor. Şaşkın ördekler suya daldıklarını söylüyor ama Fenerbah benzer bir durumda. Anlıyorum. Fennerbaki’nin ne yapmaya çalıştığını, vizyonunu, misyonunu bulamıyorum Politikaları nelerdir, ne işe yararlar Emre, Tahir Karapanar? Öğretmen kimi transfer edeceğinden neden emin değil? Bir yandan, UEFA kriterleri, krediler ve morg mali durumu, Galtasara’nın özlemi, hepsi berbat, öte yandan kulübün tek iyi işleyen şubesi basketbolda Obradovich’i yakalayamadı. anlaşılır değil “

“Eğer bir Skanten scenerio vas vieten olsaydı, olmazdı.

Neden Sinan Gözetleme Kulesi’nin transfer edildiği geceyi arıyorsun? Bana gülebilir misin Bitip bitmediğini bilmiyorum. Tuhaf şeyler. Futbol politikası, kulüp yönetimi konusunda hiçbir şeyin açık olmadığı durum… Neredeyse 3,5 4 aydır koç olmamıştır. Şans eseri kazandıkları bir Malatespore maçı var. Türkiye’nin en büyük iki kulübünden biri olan Fenerbah… Bu tür bir yönetim, belirli bir kafaya dönüşen bir yetersizlik durumunu yönetiyor… Bu işten ne olacağını bilmiyorum. Birisi derse, ‘Ali Kok gelecek ve eğer’, ‘Git, o kadar değil’ deriz. Başka bir deyişle, bir felaket senaryosu yazılmak pek fazla bir şey olmazdı. Emre Belözoğlu ile çalışıp çalışmayacağından emin değilim. Ali Kok’un sözlerine baktığımda vizyonum yok, sanırım şimdi komik olacak.

“FENERBAH’TA SORUN GİDERİLİYOR” E “

Umarım bir yerde toplanırlar. Fenerbahçe olmadan Türk futbolunun neşesi kaçıyor. Bu rahatsız edici süreç uzar ve kalıcı hale gelirse, buna Türk futbolu diyoruz, ancak içinde hiçbir şey kalmadı, ancak sorun çıkarıyor. Fenerbahçe taraftarlarını düşün, basketbolu kucakladın, düşmeye başladı. Çok fazla güvendiğiniz Obradovic gitti ve Obradovic’in sezon başından beri tartışılması muhtemel. Yedek yok. Büyük hayallerle ortaya çıkan adam Cocu ile birlikte gelir, gönderir. Ersun Yanal gelir ve onu Irsun Yanal takip eder. Bundan sonra takımın başı yok. Ne yapmalıyız? ‘Chalo Lao Imre’ Zico ya da başka bir şey olarak adlandırılır, bit pazarında bir ışık var mı? Aynı suda iki kez yıkamayı deneyin…

“Bir FIR Uzaklığına seçilmeden önce”

Bu spor için üzücü bir şey. Bir şey yanlış. Bunu çözmenin bir yolu var, Fenerbaki hemen sandık başına gitmeli. Bunun Ali Kok’un yönetiminde gerçekleşmeyeceği açıktır. Bazı arkadaşlar yönetime devam edebilir, ancak onlarla birlikte devam edemez. 15 üyeli kurul, sabah ve akşam birlikte geçirmek için en az 5 veya 6 kişiye sahip olmalıdır. Ali Kok en kısa sürede sandık başına gitmeli. Sen git ve dene. Çünkü bu iş bu kadroyla gitmiyor.

Neden Yando Chosenbhai’yi taktınız?

Futbolu biraz takip eden herkes şöyle diyor: Fenerbaki, Galatasaray’ın isteklerini ya da Galatasarai yaşlılarını ele geçiriyor. Galatasarai’den ayrılan ve Fenerbaki’ye giden 4 futbolcu olduğunu düşünüyorum. Finatbahe geçmişte bunları yapıyor, Galatasarai’nin işini bozuyordu … Herkes Mert Hakan’a ‘Siz satıldınız’ diyerek kızgın. İlk örnek Rayadwan’dır. Ridvan’ın transfer döneminin başında Galatasarai’ye transfer olduk, para aldık, formalar giydik ve hatta saha maçında geyik yaptık. Rydwan üç gün sonra Fenerbaki’den ayrıldı. Daha sonra Galatasaray’da ‘Nasıl gidiyor?’ sevmek. O zaman dedim ki, ‘Git, neden kızgınsın?’ dedi. Bunlar profesyonel futbolcular. Bacak yarın kırılırsa, parayı toplar ve Ridwan’ı görürler miydi? Hayır. Adam geleceğini düşünüyor. Alper Potuk da daha önce böyle bir şeydi. Mert Hakan’ın parayı seçmesi ve Fenerbahe’ye gitmesi normaldir. Onlar Ne Mert Hakan ne de başka bir kişi rahatsız edilmemelidir. Bazıları daha fazla para verir, bazıları daha az verir. Sonuçta profesyonel bir iş. Kanım sarı-kırmızı olsa bile, bu bir yalan. Bu futbolcuların çoğu bu koşullar altında eziliyor. Radhavan yönetiminde ezilmedi. Elper Potuc ezildi. Şimdi düşünmediğimiz pek çok futbolcu var. Emre faktörü? Emre, Benjamin Franklin faktöründen daha önemli bir faktördür. Benjamin Franklin dolara … parayı kim ödüyor. Mert Hakan Emre’yi seviyor ama parayı daha çok sevdiğinden emin. Bu çocukların geleceklerini sağlamaları gerekiyor. Galatasaray Benjamin’e başka bir şey vermiş olsaydı, satın almış olabilir. Kimse futbolcuya kızgın değil!

Yeni Malta’da Kırmızı Kart…

“EMR için olmamalı”

Hakemi aldatma eylemi hem ses hem de jestle tüm dünyada gerçekleşiyor. Hakemi aldatan ilk ve son oyuncu Emre Bellajo değildir. Evet, o bir beyefendi değil, ama İngiltere’de böyle bir profesyonelliğe sahip bir beyefendi var mı? Emre bunu yapıyor. Hakemin görmesi gereken bir noktada … ancak bu hakemin ilk karşılaşması değil. Emre’nin kurtarılamaz bir yolu yoktur, ancak meselenin yükünü taşımanın hiçbir yolu yoktur. Neredeyse her futbolcu hakemi kandırmaya çalışıyor. Yirmi metreye kadar yere yuvarlanarak bağırıyorlar, ağlıyorlar … Fenerbahe’de, Besikatta’da, Galatasarai’de. Göztepe’de daha düşük, neredeyse hiç Kasampaşa’da ve Gençlerbirliği’nde daha düşük. Akşamları TV izlemekten utanmıyorlar mı acaba? Bark Yılmaz bunu yıllardır yapıyor. Mesele şu ki, Burak gerçek ceza verilirse, hakemler çalmazdı. 100 hareket varsa, 90 övünme vardır, Buraq. Fakat Emre’ye bu kadar kızmanıza gerek yok! Hakemler de hakem olacak ve aldanmayacaklar. Bu hafta Emre’nin durumu çok açık, eğer onu göremezse hakem olmayacak!

“Referanslar iyi değil”

Zakeria Alp’in ‘hakemleri formda’ diyorlar ‘hakemin formu değişmedi’. Dolayısıyla salgından önce ne olduğu. Felaketler. Bu hafta, hakemin en rahat maçı Genkiarbarlizi-Kasımpaşa, yan hakemin hatası bile oldu. Hakemler için pek iyi değiller.

“GALATASARAY bağlamında son adım”

Galatasaray’ın ne istediği, ıslık çaldığı, ancak ıslık çaldığı önemlidir. Ali Palabyek atandığında Galatasarai için olumsuz bir atmosfer vardı ve bu beklenti bir ölçüde karşılandı. Bu önemli bir maçtı. Galatasaray kazanmış olsaydı, ikinci olma şansı ile tekrar şampiyonluk potunda olurdu. Ayrıca üçüncü sırada yer alacaktır. Görünüşe göre Trabzonspurs, FFP nedeniyle Şampiyonlar Ligi’ne giremiyor. Trabzonspar hafta sonu çektiğinde, ‘En iyi Galatasarai maçı çekecekler’ dedim. İki siyasi gücü olan Baisakihir-Trabzonspor çığlık atıyor. Bu Federasyonun dik durması mümkün değil, ama maçın berabere bittiği açıktı. Ancak öte yandan Galatasarai’nin kayıp personeli ve Başakeshir de Galatasarai’den daha iyi oynuyor. Başka bir deyişle, maçın sonu Baisakhir için bir hile olacaktır, ancak hakem Galatasarai’ye ara verdi. “

“GALATASARAY’IN BUZ GİBİ PENALT değil! Her gün oluyor!”

Galtasarai’nin 6-7 oyuncusu yoktu, Musslera’nın en önemli oyuncusu yoktu. Okan, Muslera’nın kalibresi gibi değil. Galtasarai çok kötü başladı. Herkes Serie’yi yerde tutamaz, ancak 2-3 önemli yerde yanlış paslarla golleri önledi. Maç yuvarlanarak ceza pozisyonlarında kilitlendi. Ne olursa olsun, Galatasaray 10 sahtekarlık için para cezasına çarptırıldı. Kabak gibi. Aydan da göreceksiniz! Hakem görmedi. Hadi, VAR’a ne vermedi? Burada merhamet istemedi! Evet Hayır Aranıyor! Aramasaydın ne söylerdin? Hakemi arayın ve ‘Bunu gördüm, dolandırıcı değil’ deyin. Buz cezası … Ya para cezası değilse?

“Talimatın değiştirilmesi gerekiyorsa, form!”

MHK Başkanı Zakeria Alp, “Hakemlerimiz formda,” diyor saçma görünüyor. Belki de gerçekten formdalar, talimatları takip ediyorlar! Çalmakla ilgili bir form gördüğü gibi bir şey yok, sanırım Visca’nın ikinci sarı kartı kart değil, ortadaki futbolcuların niyeti yok, önümüzdeki hafta Antalya’ya gidecek, üç eksikleri var. Sanki bir lig kurma girişimi var … Bunu Eylül ayında söyledim. Baisakihir ve Trabzonspar’ın birbirlerine karşı siyasi güç kullanmaya başlayacaklarını söyledim. “

“Burada kesinlikle gerekli”

“VAR dünyanın bazı yerlerinde ve dünyanın bazı yerlerinde çok iyi kullanılıyor. VAR isminin konusu futbolun güzelliğini, basitliğini ve anlık fenomenlerini ortadan kaldıran bir unsur. VAR yapıyorsanız Hakemin sahada sahayı uzaklaştırdığı zaman faydalı olsa da futbolu toplamına indirdi Muslera! Fatih Terim de bu konuda bir sürü saçmalık var. Süreklilik olmalı, VAR işine gelmemeli, başından beri VAR’a karşı olduğumu söylüyorum.

ABDURRAHESM ALBAYRAK ve GÜKSEL G OFMÜŞDAĞ görüntüleri

“Alberc’ın evindeysem hiçbir şey alamıyordum.”

“Göksel Gumsuda’nın Galasarai’ye elini uzattığı bir tıklama olduğunu söyleyebilirim. Göksel Gumsood’un yakında gerçekleşmesi muhtemel Galatasarai’deki ilk seçiminde bir aday aradığını biliyorum. Abdurrahim Albairek Normalde herkese karşı nazik davranır, ancak bazı insanlar merhamete layık değildir .. Bu merhameti hak etmiyor mu bilmiyorum göksel kurt, ama … Ben Abdurrahim olsaydım bile söylemezdim Alberak’ın yerindeyim, ama Türkiye’de ustanın görgü kurallarını veya ipleri daha iyi biliyor.

ALANYA kurslarındaki etkinlikler

“Çocuklar Ayalu’nun yaptığını yapmaz”

“Golf Federasyonu falan dediğimde, bunu bilen insanlar,” Yanılıyorsunuz. “Bu demek istedikleri. Uzaktan görebildiğimiz kadarıyla bir fikrimiz vardı. Kötü bir sahne. İlk olarak, Ali Kok tribünden atlıyor. Başının belada olduğunu gösteriyor. Normal bir spor kulübünün başkanlığının ötesinde, kendisi yüklü bir görev altında ezilmek gibi, çünkü bu normal değil, Türkiye’nin en önemli toplulukları olarak Trabzonspor’un adamı kovalayan var mı? Kulübün menajeri, kulübün kulüp menajerine karşı kovalamaca durdu, yaşını falan aldı, o böyle değil. Sahaya atlıyor ve kulüp menajerini önünde takip ediyor. Bence “Bana verilen tüm durumlarla şampiyon olamıyorsam, herhangi bir durum olabilir mi?” Bundan kurtulabilirsem ne yapabilirim? “Ağaoğlu’nun böyle bir tarzı yok.”

TRABZONSPOR Son 2 maçta 4 puan kazandı …

“Hasen Cormer, tribonspecial düzeyinde teknik bir alan değil.”

“Sakatlanan oyuncular zor zaman geçiriyor çünkü Trabzonspor kadro sorunları nedeniyle kabul edilebilir çünkü geçen yıl bunun bir sebep olacağı söylendi. Ancak bu sezonun derinliği Türkiye’deki çoğu kulüpten daha iyi. Galatasaray’da bu konuda Biri muhtemelen önde. Trabzonspar Namkeme ‘. Çok eksik hissetmek hiç mantıklı değil. Trabzonspor su bulamıyor, su bulamıyor, fırın bulabiliyor, fırın bulabiliyor. इस स्तर पर क्या सफलता मिलती है? हर कोई उचित यातायात में अच्छी तरह से चला जाता है। अराजकता नहीं पैदा होती है, अच्छा चालक अंतर। ट्रेब्ज़ोन्स्पर स्तर पर कोच नहीं हैं। वे लिवरपूल, मैनचेस्टर यूनाइटेड, बार्सिलोना, रियल मैड्रिड या कुछ और जैसे दिमाग नहीं हैं। वे नहीं गए हैं, चलो उन लोगों के साथ जारी रखें? क्या उनके पास ऐसे आंकड़े नहीं हैं। चैंपियनशिप खेलने वाली टीम को एक तकनीकी निदेशक की जरूरत है जो जानता है कि चैंपियनशिप कैसे खेलें। “

BEKTA IS, SERGEN YALŞİIN मेरे प्रबंधन से बाहर है

“मुझे लगता है कि बेसिकटैस को रियडवन और एरसिन को अपने मुख्य दस्ते में रखना चाहिए। राईडवन, प्रत्येक मैच एक अधिक कुशल खिलाड़ी बन जाता है, मुझे यह बहुत पसंद है। यह आक्रामक को एक ईमानदार समर्थन देता है। यह अपने सिर को ऊपर उठाता है और इसे मध्य बनाता है। मुझे नहीं पता कि यह रयद्वान था, तुर्की एक गुणवत्ता दिखा रहा है जिसे सभी बड़ी टीमों में खेला जा सकता है “

“मुझे पता है कि मैंने कैसे गुरताशराय को प्रशिक्षित किया है जो बुर्क़ा दिया है”

“मैं बुरक को देखने के बारे में सोचता हूं,” गैलाटसराय आपके हाथों से क्यों छूट गया? हालांकि गैलाटसराय गोमिस से चूक गया, लेकिन … बुरक की तरह लगता है कि वह बेसिकता को एक और सीज़न में ले जा सकता है, और फेनरबाहे, गैलाटसराय और बेसिकटैस को नहीं लगता कि वह एक स्थानांतरण भी कर सकता है, लेकिन एफएफपी फैलने के कारण बढ़ाया जा सकता है, लेकिन यह हमें काफी खींच सकता है मुझे ऐसा नहीं लगता “

“VIDA की स्थिति नेट लाल कार्ड है”

“विदा की स्थिति स्पष्ट रूप से लाल कार्ड, कोई लामा कंजूस नहीं है। सर्जेन एक शिक्षक है जो खेलता है और वह उन टीमों के लिए अच्छा फुटबॉल लाता है जो खेल रहे हैं। लेकिन एक कमी है। हम सभी जानते हैं कि सेरगेन की समस्या लंबे समय तक ध्यान केंद्रित करने में सक्षम नहीं है, लेकिन इससे भी महत्वपूर्ण बात। फुटबॉल का कोई दर्शन नहीं है। आक्रामक फुटबॉल दर्शन नहीं है। क्या इसका कुल फुटबॉल जैसा कोई दर्शन है? जब हम कहते हैं कि फुटबॉल दर्शन, गार्डियोला मौजूद है, हम इसे अपनी टीमों में देखते हैं। सर्जेन और बेसिकटैस हमले के बारे में अधिक सोचते हैं, लेकिन क्या वे एक दर्शन विकसित करते हैं? नहीं। वर्ष एक स्थायी सफलता है। यदि यह एक दर्शन लाता है, तो अगले सत्रों में वित्तीय कारणों के लिए कोई स्थानान्तरण नहीं होगा।

“फ़ोटबॉल में OBRADOVIC के साथ लाए गए”

“ओब्राडोविक अपने जीवन के अंत तक यहां नहीं रहे। वह एक नए उत्साह की तलाश करने का इरादा कर सकते हैं, वह जो पैसा कमाते हैं उसे खर्च करने का इरादा कर सकते हैं। स्थिति को फुटबॉल में कहा जा सकता है, ओब्राडोविक में लुढ़का … लेकिन यह नहीं जानता कि क्या केवल एक अली कोक कनेक्ट करना सही है। वास्तव में, यह कहा जा सकता है कि अज़ीज़ येल्ड्रिम के साथ तापमान अली कोक के साथ नहीं हुआ था “

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir