Fahrid Murray Abraham: Göç politikamızdan utanıyorum

Fahrid Murray Abraham: Göç politikamızdan utanıyorum

Süryanice kökenli Fahrad marre abrahamBüyükbaba eksikliğinden dolayı 1900’lerin başında ABD’yi Suriye’den terk etti.
Fahrid Murray Abraham’ın babası; Frederick Abraham. Annesi Italoamericano adında bir İtalyan göçmendir. Josephine Abraham.

1939 doğumlu Fahid Murray Abraham, Teksas Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi aldıktan sonra Los Angeles’a taşındı. Abraham, New York’a taşındıktan sonra 1965’te Broadway maçı ile ünlü oldu.

Fahrid Murrah, Scarface’te Abraham Al Pacino ile birlikte görülür.

1973 ‘Yayıcı’ 1983 yılında sinemada oyunculuk yapmaya başlayan Fahrid Murrah Abraham, ‘Scarface’ Ününü Amerika Birleşik Devletleri’nden çıkardı.
Bir yıl sonra rol aldı Amadeus Birlikte ‘En iyi aktör’ şube Oskar Kazanan Fahrid Murray Abraham, Suriyeli mülteciler için çeşitli inanç birlikleri Ayrıca onun adına da çalışıyor.

Amadeus

başkanlık Himayesinde İçişleri Bakanlığı, Genel Müdürlük tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığıİşbirliği ile organize edildi Uluslararası Göç Film FestivaliOnursal Morena Abraham, Onursal Başkanı HabertürkMehmet ıalışkan’dan soruları yanıtladı.

https://www.youtube.com/watch?v=8ud_q1yoq24

Uluslararası Göç Film Festivali hakkında ne düşünüyorsunuz?
Festivalin harika içeriği var. İlk; İltica trajedisine mültecilerin kendi bakış açısıyla hitap etti. Daha sonra birçok farklı deneyimi bir araya getirdi, farklı görüşler verdi, taraflarla eşit olarak temasa geçti.

Onursal başkanlık teklifi geldiğinde, festivalin hangi özellikleri size ‘bu işte olmalıyım’ dedi?
Ben bile Onursal Başkan olarak adlandırıldım ve bu beni çok etkiledi. Bildiğiniz gibi, ‘Suriyeli Mülteciler için Çok Yönlü İttifak’ adına konuşmacı olarak çalışıyorum. Bugüne kadar 125 milyon dolardan fazla yardım sağladık. Uluslararası Göç Film Festivali de aynı şekilde katkıda bulundu. Mülteci olmanın, mülteci olmanın, evsiz olmanın ve bunun aslında çok önemli olduğunu açıkça gösterdi. Çünkü ayakta durmaktan ve ayakta durmaktan kaçındığımız korkunç bir trajediye neden oluyor.

Festivalin “uzun metrajlı film yarışması” nın jüri başkanı Nuri Billay Sealan hakkında ne düşünüyorsunuz?
Noori Billay Ceylon harika bir yönetmen. ‘Hazırda Bekletme’ harika bir film.

https://www.youtube.com/watch?v=-m-eehlepe0

Festival göç olayına ne tür bir farkındalık katabilir?
Şimdiye kadar, göçün insanlık üzerindeki nihai etkisini denge açısından değerlendiremedik. Bu festival dünyanın bu insanları desteklemesi ve bu yükü evrensel düzeyde paylaşma sorumluluklarını kabul etmesi için eşsiz bir fırsat sağladı.

Türkiye’nin göç politikası hakkında nasıl bir yorum aldınız?
Siyasi yorum yapmayı sevmiyorum. Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olarak kendi göç politikamdan utanıyorum. Bugünün göç politikası ailemin Suriye’den ayrılmak zorunda kaldığı 1900’lerin başlarında uygulandıysa, bütün ailemi kaybettim. Fakat ülkemin insan bilincini yeniden kazanacağı umudumu kaybetmedim. Umarım dünyanın geri kalanı Türkiye’nin göç politikasına örnek oluruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin iyi ve kötü halkı, mültecileri kendi ülkelerinde çok gurur duymaları gereken zor kararlar nedeniyle geçen yıl terk ettiler. Eminim onun gösterdiği bu büyük gönüllülüğü sürdürmede birçok zorluk vardır. Belki de bu festival sayesinde kapılarını açmak için diğer ülkelerle birleşebilirler ve diğer bazı ülkeler Türkiye’nin vicdanlarından sorumluluk almasına neden olur.

Bir salgın dönemini nasıl geçiriyorsunuz?
Günümü hastalıkla mücadele eden ve Amerika’daki tiyatroları desteklemek için çevrimiçi toplantılara katılan eşimi izleyerek geçiriyorum. Tiyatro bütçesini desteklemek ve desteklemek için bir süredir William Shakespeare’in oyunlarından ve sonetlerinden okuyorum.

Birinin bildiği gibi, sinema salgın sırasında en çok etkilenen alanlardan biridir. Bir sonraki süreçte film yapımcılarına kaybı telafi etmek için ne tavsiye edersiniz?
Tüm sanatçılara tavsiyem; Çalışın, öğrenin, kendinizi bir sonraki projeye hazır tutun ve asla umudunuzu kaybetmeyin. Mesela şu anda ülke dışında evlerimizden uzakta çektiğimiz bir dizi proje üzerinde çalışıyorum.

Türk sinemasını takip edebilir misiniz? Sinema ile ilgili yorumunuzu sorabilir miyiz?
Bunu söylediğim için çok üzgünüm ama Türk sinemasına hâkim değilim. Nezaketini rica ediyorum

Oscar sahibi olarak Akademi Ödülleri’nde aday gösterilen 5 filmden Türk filmlerine ne önerirsiniz?
Türk sinemacılar, konular, ne kadar karmaşık olursa olsun, yönetmenlerin filmlerini anlayabilmelidir. Kendisi, Türkiye ile olan bu hissi, izleyicilere ne istediğini samimi bir şekilde ifade edebilirsiniz; Onlara yeni ve farklı bir dünya veriyorsunuz.

Dünyanın en büyük katılımı ve kapsamlı tematik film festivali olan Uluslararası Göç Filmleri Festivali, yeni nesil final ve ödül töreni ile gerçek zamanlı bir 3D sanal stüdyoda ‘Artırılmış Gerçeklik’ ile bu yıl ilk kez düzenlendi. .
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanİngiltere’de 4 bin yıllık Stonehenge anıtı ve 12 bin yıllık Gobelight dijital kombinasyonu tarafından inşa edilen sanal sahnede düzenlenen kapanış törenine katıldı. Son 8 yılda Akdeniz sularında çoğunlukla kadın ve çocuk olmak üzere 25 bin kişinin öldüğünü belirten Erdoğan, Avrupa’ya sığınmak isteyen 10.000 mülteci çocuğun kaderinin bilinmediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kültürel etkileşimin en önemli yolu aynı zamanda yeni bir toplantı, bu süreçte gerçekleşti. Dilimizde yeni kelimeler, ağızlarımızda yeni tatlar, anılarımızda yeni katılımlar. Göç. Bu konudaki önyargılarımızı bırakarak, göçmenlerin ziyaret ettikleri ülkelere ve ziyaret ettikleri topluluklara katkısına bakmamız gerektiğine inanıyorum. “

Festival Mimarı İçişleri Bakanı Suleman Soylu Festivalin şu sözlerle amacına ulaştığını söyledi; “2011’den beri Suriye kökenli göçün başlangıcından bu yana açıklayamadığımız ya da hissetmediğimiz birçok duyguyu açıklayabiliyoruz ve hissedebiliyoruz. Bu nedenle, göçte trajediler ve trajediler var; Ve başarılı olduğumuzu düşünüyorum.Bana sorarsanız, bu festivalin mesajı ‘Göçten korkma’ olmalıdır. Göç, gereksiz önyargı ve korku nedeniyle bir sorun olarak algılanıyor. Hepimizin göçmen olduğunu söyledim. Nuh’un gemisinin tüm yolcuları sayesinde sinemanın gücüyle merhamet meselesine karışan tüm gezginler. “

Oyellam damak ve Rainmenler festivalin kapanış törenini sundular.

‘En İyi Film’ ödül Wad erozyonu Birlikte Edward Wattsyönetmen ‘Sama’ için Kazandı.
Jüri Başkanı Noori Bilge Seylan‘Sama’ için söylenen: Bu dönemin en büyük trajedilerinden birini iddia etme temasıyla kurulan Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin “En İyi Film Ödülü” belgesel film için gitti. Bu Suriye’de gerçekleşen tüm kararlarımızı yok edecek. Bu tamamen değişebilen, diğer yandan insanları dehşete düşüren bir film, bir yığın ve yenilmez sorular. Biri, sarılmanın malzemeyi bir anlatıya dönüştürmeyi başardığını ve her sahnede insan doğasını rahatsız eden ayrıntılar içerdiğini hayal ettiği bir filmdir. “

‘UNICEF Uluslararası Kısa Film Ödülü’, ‘Sahil Çocukları’na verildi.
UNICEF İyi Niyet ElçisiTuba bayukustun‘Sahil Çocukları’ ile ilgili duygularını şöyle ifade etti; “Çok iyi kısa film seçimleriyle karşılaştık. Çok tutkulu, yetenekli filmler seçildik, tüm filmleri keyifle izledik. Şimdi UNICEF Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülüne atıfta bulunuyorum. Etkileyici. Anlatım diline iyi bir manzara eşlik ediyor, farklı kültürlerin buluşmasıyla anlatıyor. “

Göçün tarih boyunca tüm ülkelerin deneyimlediği ortak bir hikaye olduğunu vurgulayan ve bu konuda farkındalığı artırmayı amaçlayan Uluslararası Göç Festivali Filmleri’nin diğer ödülleri;
* İlham Verici Peyzaj Ödülü: Oğlum gibi
* Aynı gemi rekabeti: Orada
* Jüri Özel Ödülü: Oscar ve zambak

Oskar ve Lilli ‘

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir