Facebook’un akıllı cam proje güncellemeleri

Facebook'un akıllı cam proje güncellemeleri

Sosyal medya devi tarafından yapılan patent başvurusu sonrasında Facebook’un Akıllı Cam projesinin yeni detayları ortaya çıktı.

Bazı teknoloji şirketlerinin son zamanlarda akıllı gözlükler üzerinde çalıştığı bilinmektedir. Örneğin, Apple’ın bu özellikler üzerinde çalıştığı bilinmesine rağmen, yeni teknoloji henüz çok fazla genişlemedi.

Akıllı gözlük geliştiren şirketlerden biri de sosyal medya devi Facebook. Patent başvurusundan sonra Facebook’un bir süre gizli tuttuğu proje hakkındaki detaylar.

Mevduat ve farklılıklar için diyet

Facebook Glass olarak bilinen gelecekteki gözlük patentleri, gözlüklerin derinliği ve mesafeyi ölçmek için kullanacağı yöntemleri içerir.

Patentteki soruya göre Facebook, derinliği ve mesafeyi ölçmek için lensler ve kameralar kullanıyor.

Facebook

Apple kendi camını geliştiriyor

Apple’ın tahminlerinden bahseden analist Ming-Chi Kuo, 2022’de artırılmış gerçeklik Apple gözlüklerinin satışa çıkacağını söylüyor.

Kuo ayrıca Apple’ın bu bilgileri, spesifikasyonlar için çalışan şirketten tedarik zinciri bilgileri aracılığıyla doğruladığını belirtiyor.

İddialara göre, Apple’ın yeni Smart Glass’ında işlemci veya grafik birimi olmayacak. Teknik özellikler iPhone veya iPad’e tam olarak bağlanacak.

Teknik özelliklerde, nereye baktığınızı algılayabilen bir kamera olacak.

Buna ek olarak, Apple bu gözlükleri ayrı bir cihaz olarak değil, bir iPhone aksesuarı olarak satacak.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir