Eski ulusal güreşçi Wehsabi Akdaji hayatını kaybetti

Eski ulusal güreşçi Wehsabi Akdaji hayatını kaybetti

Türkiye’de Güreş Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Münih bizim güreşçimizdir. 2. Olimpiyat Oyunlarında Wehsabi Akadağ hayatını kaybetti. Uzun süredir tedavi edilen ulusal güreşçilerimiz acımasız hastalık pençelerinden kaçamadı. Ölen kişinin cenaze töreni öğlen namazından sonra Slap Ormanabel köyünden yapılacaktır.Ölen Allah, merhametlerimizi aileye, sevgililere ve tüm güreş toplumuna uzatıyoruz ”dedi.

1949 yılında Tokat’ta doğan Wahsabi Akda, 16 yaşında güreşe başladı. 1971’de Avrupalılar, 1972’de Akda’daki Münih Olimpiyatları’nda üçüncü oldu ve 2 yıl boyunca Türkiye, tekler madalyası kazanarak bir isim yaptı. Wehsby Akada 1974 Dünya Şampiyonasında gümüş madalya kazandı ve bir kez daha podyumda başarılı oldu.

KASAPOĞLU’nun Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmat Moharram Kasapoallu, dünya ve Avrupa’da üçüncü olan ve başsağlığı dileklerini ifade eden eski ulusal güreşçi Wehsbi Akdaz’ın ölümü nedeniyle oğlu Akbrahim Akdağ’ı aradı.

Tazminat mesajında ​​Bakan Kasapowallu, “1972 Münih Olimpiyatları’ndaki Türk güreş cemaatinin unutulmaz isimlerinden Wexabi Akdad’ın ölümü haberinde büyük bir pişmanlıkla öğrendim. Ailesini, sevgililerini ve güreş topluluğunu tanıyorum. Başsağlığı diliyorum

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir