Eski milli futbolcu Colin Kazim İngiltere’de ırkçılık hakkında konuşuyor

Eski milli futbolcu Colin Kazim İngiltere'de ırkçılık hakkında konuşuyor

Colin Kazim, sosyal medya hesabındaki açıklamasında, ABD’de George Floyd’un kara cinayetinden sonra dünyada başlayan ırkçılık tartışması hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Annesinin Kıbrıslı Türk ve babası Antigua olduğunu ve kökenleriyle gurur duyduğunu söyleyen 33 yaşındaki oyuncu, “Kariyerim her türlü ırkçılık, zorbalık ve baskıcı davranışlara karşı inatımdan etkilendi.” Dedi. Tüm hayatım boyunca kulüp taraftarları, öğretmenler, polis, koçlar, menajerler ve siyasal sistem, kötü muamele gördüm.

Onun gibi siyahların toplumun birçok alanında ayrımcılık yaşadığını vurgulayan Colin Kazm bir olayı şöyle açıkladı:

“Euro 2008’den döndükten sonraki gün kelepçelendim ve Londra’da yüzüm kaplandı. Ne için? Güzel bir araba için ve tanımları takip etmek. Tek bir kelime bile olmadı. Tabii ki suçladım ya da Tutuklanmadı, çünkü yanlış bir şey yok. Ben hiçbir şey yapmadım. “

Arsenal altyapısında oynarken akranlarından ırkçı olduğunu belirten Colin Kazim, “Arsenal’de küçük bir çocukken, cesaretimden sözlü olarak istismar edildim. Haftalarca devam ettim.” Dedi. Kaldım ve tepki gösterdiğimde kulüpten kovuldum. Rüya kulübümü terk etmek zorunda kaldım, çünkü beni korumayı bile reddettim. ” Bu durumu kaldıramayacak kadar çok şey biliyordum. “Değerlendirme.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir