Emin Bayram: Topları toplamaktan kaptana!

Emin Bayram: Topları toplamaktan kaptana!

17 yaşındaki Emin Bayram, Süper Lig’in 32. haftasında Anarkagu’yu 1-0 yenerek Galatasarai’de farklı bir heyecan yaşadı. Süper Lig’de bir maçta sahaya ilk kez giren Emin, kaptanının kol dayama yerini ilk kez koluna yerleştirdi.

Bir zamanlar top toplayıcı olan 17 yaşındaki futbolcu Galatasarai’de bir geleneği sürdürdü. 2001-02 yıllarında Gheorghe Hagi’nin hedefinden memnun olan Arga Turan, yıllar sonra Galatasaray’ın kaptanıydı.

Belhanda hedefe döndü

Arada Turan gibi Emin Bayram da topları toplarken objektife yapıştı. 2017–18 sezonunda Türk Telekom’da Kayserispor maçında Belhanda ve Gomis’in hedeflerinin ardında topa yakalanan Emin, yıllar içinde Arda gibi Galatasaray’ın kaptanıydı.

“9 yıldır Gulalsar’daki en eski BT”

Galatasaray teknik direktörü Terim, maçtan önce yayıncıya Emin Byram’ı anlattı, “Dün bileğinde donk yaralandı. Oynayamayacağını söylediğinde Emin’e bir şans verdik.” 9 yıldır Galtasarai’de. O en yaşlısıdır. Ona kaptanı verdik. Ben de ona söyledim. Her hatayı ve topluluğunu affedecek bir öğretmeni, her hatayı tolere edecek hayranları var. Kullanılan ifade.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir