Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının toplanmasının ertelenmesine ilişkin teoriler belirlenmiştir

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarının toplanmasının ertelenmesine ilişkin teoriler belirlenmiştir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, afetlerde elektrik ve doğal gaz tüketim maliyetlerinin toplanması ve toplanmasının ertelenmesine ilişkin esasları belirlemiştir.

Resmi Gazete’nin mevcut sayısında, konuyla ilgili yönetmelik, anabolizm ve elektrik veya doğal gaz tüketim ücretlerinin tahsil edilmesi için finansman maliyetlerindeki gecikme miktarını aşmamak, afetler nedeniyle ertelenmek üzere. Karar alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bütçesini karşılama prosedürlerini kapsar.

Yönetmeliğe göre, şirketlerin gecikmeden dolayı neden olacağı finansman maliyetinin analizi Enerji Bakanlığı tarafından hazırlanacak ve Hazine ve Maliye Bakanlığına sunulacak. Moratoryumun kapsamı ve süresi 7269 sayılı Kanun kapsamında belirlenir.

Şirketler, tüketim maliyetlerinin tahakkuk etmiş veya ertelenmiş olması nedeniyle EPDK’ya katlanılan finansman maliyetlerini bir önceki ayda ileteceklerdir. Finansman maliyeti hiçbir koşulda ilgili dönemdeki gecikme artışını aşamaz. 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giren düzenleme bugün yürürlüğe girdi.

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir