El Fetih’in portresinin yanındaki Kem Sultan

El Fetih'in portresinin yanındaki Kem Sultan

Habertark Kanalı’ndaki programda tarihçi Allbertya, İBB tarafından satın alınan görüntüde Fatih ile birlikte olan kişinin Kem Sultan olduğunu belirtti.

Dün gece Didim Arslan Ylamaz’ın Habartark Kanalı’nda sunduğu bir programda, tarihçi bir profesyonel olan tarihçi. Pro Art Lomber Ortile ve Sanat Tarihçisi. Dr Nooran Atasoi, El Fetih’in portresi hakkında konuştu, satın aldıBB, 7,9 milyon TL karşılığında Londra’da satın aldı.

Fatih’in Kem Sultan’a aşık olduğunu ve yetenekleri açısından kendisini yakın hissettiğini ve kendisini kendisine yakın bulduğunu söyleyen Ortelai, yanındaki kişinin Kem Sultan olduğunu belirtti.

Sanat tarihçisi Dr Nooran Atasoy, Elber Hoka’ya katıldığını ve kesinlikle Fatin’in yanındaki Chem Sultan olduğunu söyledi.

İ Lubar Ortile: Fetih'in 2. resminin yanındaki Chem Sultan

Portre Özellikleri

En önemli resimlerden biri olarak kabul edilen ve tuval üzerine yağlı boya ile incelenen Gentile Bellini’nin çalışması 33.4 inç genişliğinde ve 45.4 cm uzunluğundadır. Tablonun sağ alt köşesinde Latin harfleriyle yazılmış tarih 25 Kasım 1480’dir.

ARTIST BELLINI FATIH 1479’da İstanbul’a davet edin

El Fetih Sultan Mehmat, 1429 ve 1507 yılları arasında yaşayan ressam Bellini’yi 1479’da resim yapmasına izin verilmeden önce İstanbul’a davet etti ve yeteneklerinden emin olmak için saraydaki çeşitli insanları fotoğrafladı. .

El Fetih, İtalyan ressamın yeteneklerini sağlayarak kendi çizimlerini yapmaya başladı.

İ Lubar Ortile: El Fetih’in resminin yanındaki Chem Sultan videosu

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir