Edirnespor, TFF’nin kararını mahkemeye verdi

Edirnespor, TFF'nin kararını mahkemeye verdi

Koronovirüs patlak vermesi nedeniyle ligin sonundan 4 hafta önce durdurulan Bölgesel Amatör Lig’de, TFF bir sonraki ligde sadece grup liderlerini teşvik etmeye karar verdi. Gruptaki liderin 1 puan gerisinde kalan Edirnespor bu karara tepki gösterdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edinnespore başkanı Saev .ner ile bir basın toplantısı düzenledi. TFF Gürkan, iki gün önce Türk amatör spor kulüplerini sabote etmeye karar verdiğini söyledi: “Bir sporcu amatör spor kulüplerinde profesyonel bir kulüp olarak para kazanıyor, yönetici ya da kalabalık değil. Kendimiz olmak için para topladık, otobüs tutuyor, diğer büyük kulüpler gibi ücretsiz biletler, ücretsiz otobüs yiyoruz, Türkiye’nin olağanüstü bir çabası ve özveri var, bizim gibi çöktü, yüzlerce futbol kulübü yok edildi, “Dediler.

Adiren Belediyesi Edinspore futbol takımı, TFF’nin kararını kabul etmediklerini söyledi. Gurukan, “TFF kararı ile 3G ligine giren lider arasında sadece 1 puan var. Burada oynanacak 4 maç var. Tekirdağspor da orada. Muhtemelen 4. ve 5. kulüplerden biri Belki de bu 4 oyuna girecek.

Gurukan şöyle devam etti: “4 oyun oynanırken, üçüncü ve üçüncü takımların tüm hayallerini ve dünyalarını 1 puanla yok ettin. Adirán Belediyesi Adirnaspor olarak TFF’nin bu kararını asla kabul etmiyoruz Kentimiz adına, TFF’nin aldığı bu haksız ve yanlış kararı asla kabul etmeyin.Bu şehir Osmanlı İmparatorluğu’nu 92 yaşında yapan, başkent başkenttir ve bu şehir, Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nde seRaT kurdu. ”Avrupa Birliği kapıyı açtı. Avrupa Birliği Türkiye Cumhuriyeti’ne açılan kapı. Yine TFF’ye itiraz ediyorum. Şehrin tüm insanlara değer veren büyük bir kararı Yok etmeyi gerektiriyor, dünyayı karartma hakkı yok Kararınız adil ve adil olmalı Edirnespor olarak Edirne Belediyesi olarak tüm adaletlerimiz adına bu haksızlık yapıyoruz Kararın düzeltilmesi için idari yargı alanında bir dava açacağız, asılmayı önlemek için davamızı açacağız. Talep edilebilir. Bu karar düzeltilmezse, kesinlikle ve maddi olarak tazminat davası açacağız. Burada son kez TFF diyoruz. Lütfen bu haksız ve yanlış kararın sadece Adirne değil tüm şehirlerin beklentileri için uygun olduğunu söylemeyin, ama herkesin bu karardan duyduğu bir kararı, adil bir kararı gözden geçirmenizi istiyoruz. ‘Evet, hepsi bu’ der. Davamızı açıyoruz. Oynamayı bırakmamızı istiyoruz. Bu karar doğru yapılmasa bile, maddi ve manevi tazminat talebimizi açacağız. “

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir