Dünya Atletizm Derneği’nin şu anki Olimpiyat sıralaması

Dünya Atletizm Derneği'nin şu anki Olimpiyat sıralaması

Türkiye’de Atletizm Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Dünya Atletizm Derneği”, Olimpiyatlar için uygulanan iki baraj geçiş sisteminin karışıklığını çözmek için bugüne kadar bir veritabanı kullanımını yeniledi. Web sitesinde yeni bir sayfa açıldı ve doğrudan derece kotası alan adı.Dünya sıralamasına göre, kotada olan sporcular aynı anda görülebilir ”dedi.

Dünya Atletizm Derneği ilk olarak Kovid-19’un patlak vermesi nedeniyle süreci durdurdu ve 30 Kasım 2020’deki derecelendirmelerin Tokyo 2020 kotasını etkilemeyeceğini açıkladı.

Daha önce barajı geçen sporcuların haklarını koruyan liste, 1 Aralık 2020’den itibaren gösterilerle şekillenecek.

Listede olan ve daha önce Olimpiyatlar için vize verilen Türk sporcular:

Kan Keegan anzbilen (Maraton, 6. sıra), Yavuz Orleia (Maraton, 69. sıra), Pollat ​​Kemboi Arikan (Maraton, 37. sıra), Mert Nirmlegesi (Maraton, 84. sıra), Yasmine Caine (5000m’de 17 sıra) ). Arka arkaya, 10 bin metrede 10.), Ada Tussez (cirit atışı, 11. sırada), Ramil Güliyev (200m, 5. sırada), Meriam Bekamez (yürüyerek 20 km, 14. sırada), Ö Zakan Baltak ( Çekiç atma, 16. sıra), Nekti Er (3. basamak atlama, 10. sıra), Salih Korkmaz (20 km yürüme, 11. sıra), Yasmani Copello (400 m engelli, 6. sıra), Eser Apak (çekiç atma) , 15. sıra)).

Bu arada, bir ülkeden en fazla 3 sporcu, atletizm alanında düzenlenecek bireysel yarışmalara katılabilir. Maratonda 4 milli sporcu Olimpiyat Barajını geçerken, Oyunlara katılacak sporcular Atletizm Federasyonu tarafından yapılan seçim sonucunda belirlenecek.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir