DSÖ asemptomatik vakalarla ilgili ifadeyi geri çekti

DSÖ asemptomatik vakalarla ilgili ifadeyi geri çekti

Dünya Sağlık Örgütü, asemptomatik (semptomsuz) koronovirüs hastalarının virüsü yaymak için nadir olduğunu açıkladı.

Çin’de başlayan ve dünyayı etkileyen koronavirüslere karşı mücadelede, Çin ile bağları ortaya çıkan Dünya Sağlık Örgütü’nün güvenilirliği yavaş yavaş azalıyor.

Burada “iletişim eşitsizliği riski çok düşüktü”

Dünya Sağlık Örgütü’nün koronovirüs ekibine karşı mücadelesinin lideri Maria Van Kerkhov Cenevre’de, coronovirüsün nasıl yayıldığını görmek için farklı ülkelerden gelen verileri incelediklerini ve virüsün başkaları tarafından nadiren bilindiğini söyledi. Başka bir yayın yapın.

Harvard: “Kamusal Yanlış Bilgi Nedir”

Bununla birlikte, dünyanın en saygın kuruluşlarından biri olan Harvard Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, DSÖ’nü halkı yanlış bilgilendirmekle suçladı ve belirtileri olmayan kişilerin kolayca koronavirüsü yayabileceğini gösteren çok sayıda kanıt olduğunu belirtti.

WHR, IER ayrıntılarını gözden geçiriyor

Dün ifadeyi tekrar yaptıktan sonra DSÖ danışmanı Kherkov, ifadenin yanlış anlaşıldığını ve hastalığın herhangi bir semptomu olmayan kişilere yayıldığını söyledi.

Üye ülkelerin detaylarına dayanarak, önemli gerçekler değil

Harvard Küresel Sağlık Enstitüsü, eşitsizliğin yayılmasının korona virüsünü yaymanın ana yollarından biri olmadığını, insanların sosyal mesafe uygulamaları ve maskeleri giymeyi bırakabileceğini ve DSÖ’nün insanları ellerinden başka bir koronovirüs dalgasına çekebileceğini söyledi.

Araştırmacılara göre, DSÖ yorumu henüz üye ülkelerden henüz bilimsel toplulukla paylaşılmayan açıklamalara dayanmaktadır.

“Semptom göstermeyenler kontrol altında tutulmalıdır”

Dr. Harvard Global Sağlık Enstitüsü Müdürü. Ashish K Jha DailyMail.com’a yaptığı açıklamada, “Açıkçası, salgının popülasyonda kontrol altında tutulması önemlidir. Asemptomatik yayılma riski gerçek ve önemlidir.” Kullanılan ifadeler.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir