Donald Trump’ın seğirme hesabı askıya alındı

Donald Trump'ın seğirme hesabı askıya alındı

Donald Trump’ın hesabının, Twitch’te yayınlanan daha önceki bir mitingden yapılan açıklamalar nedeniyle askıya alındığı açıklandı.

Dünyanın en popüler oyun odaklı canlı yayın platformu olan Twitch, bazı politikacılar tarafından sıklıkla canlı yayınlar için de kullanılıyor.

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medya devleri Twitter ile taşınan ve daha sonra Snapchat tarafından engellenen Trump, son darbeyi Twitch’ten aldı.

Hesap Askıya Alndı

Geçen yılın Ekim ayında, Trump’ın başkanlık kampanyalarını yürüten ekip tarafından 2016 yılında açılan bir Twitch hesabı, Trump’ın bazı başkanlık kampanyalarını ortaya çıkardı. Casteism Sözler Nedeniyle askıya alındı

TWITCH

2016’da çekilen bu videoda Trump, Meksikalı göçmenlere ırkçı ve küfürlü bir dil kullandı. Durum fark edilmedi ve Twitch yayını durdurmaya ve hesabı geçici olarak kapatmaya karar verdi.

Twitch’in açıklamasına göre, ırkçı ve nefret dolu söylemlere asla izin verilmeyecek, “Diğerleri gibi, politikacılar da Twitch’in Hizmet Şartlarına ve Topluluk İlkelerine uymak zorundadır. Politikacılara veya yeni içeriklere imtiyaz vermiyoruz ve bize iletilen içerik üzerinde gerekli kısıtlamaları uyguluyoruz. İlkelerimizi ihlal ediyor mu? “ İfade kullanıldı.

You might like

About the Author: Ceyden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir