Dışişleri Bakan Yardımcısı Kayamaki’nin Avrupa Birliği’ne açıklaması

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kayamaki'nin Avrupa Birliği'ne açıklaması

Bakan Yardımcısı Farooq Kayamakai ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger bir oturumda sosyal medya platformlarından canlı yayın yaparak AB ve Türkiye ilişkileri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin göçü ve çok önemli bir işbirliği Kymakyan, göç alanındaki işbirliğinin Avrupa Birliği ile Türkiye-AB ilişkileri arasındaki alandan çok daha büyük olduğunu, diğer alanlara odaklandıklarını da sözlerine ekledi.

AA raporuna göre Kaymakcı, “AB’ye katılım süreci katılım sürecidir. Bu arada gümrük birliğinin güncellenmesini bekliyoruz. Vize serbestisi konusunda ilerlemek istiyoruz.” dedi.

“Türkiye ve Arazi Kapasitesi ve Sömürgecilere Teslimiyet

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında Qaimaqui’ye işaret eden ekonomik olarak çok iyi bir işbirliği bulundu, “Türkiye, göç konusunda işbirliği için AB ile bağlarını kesinlikle kaybetmeyecek. Tüm alanlarda ilerleme görmek istiyoruz. Ödevlerini her iki tarafta yapmak için taahhütlerini yerine getirmesi gerekiyor. ” Kullanılan ifade.

“Türkiye Coronavirüs ve Avrupa Birliği arasındaki temas daha da arttı.” Kyamakai, Türkiye’nin bir kez daha Avrupa’da önemini bildiğimiz salgın bir krizle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Kaymakcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hem Türkiye’nin tıbbi kapasitesi açısından, hem de Türkiye’nin lojistik kapasitesinin önemini anlıyor. Türkiye, bazı AB üye ülkelerinde ve aday ülkelerde tıp, tıbbi rahatlama duygusu için bulundu. Corona Krizi, Türkiye ve Avrupa Birliği bunun daha da yakınlaştığını söyleyebilir. Ancak krizin koşullarını ve Türkiye’nin neler yapabileceğini gösterdi. “

“Pandemi güçlü bir bağlantı kullanıyor”

AB Türk heyetinin önemine işaret eden Büyükelçi Christian Berger de Türkiye Avrupa Birliği’ne “Türkiye ve Avrupa Birliği iki çok yakın ticaret ortağı olabilir. AB, Türkiye’nin en büyük pazarı Avrupa Birliği’nin bir parçası olarak gümrük birliği olan Türkiye, arz-talep zincirinde çok önemli bir yer tutuyor. ” Bengal ifade.

Berger bazı konularda farklı görüşlere sahip olabilir, ancak birçok dış politika kaydını paylaştı, Türkiye hakkında da aynı görüşü paylaştı ve AB’nin Suriye’de siyasi bir çözüm olduğu belirtilmelidir.

Avrupa Birliği vatandaşı olan Türkiye, savunma mekanizması Berger’in bir parçası olduğunu hatırlattı, “Avrupalılar bu mekanizma ile dünyanın çeşitli yerlerindeki evlerine dönebiliyorlar. Bu, işbirliğinin çok önemli bir göstergesi.Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki işbirliği, ancak gerekli işbirliğini zaten yapmıştık. B daha güçlü bir yol biliyor. “Dedi.

Salgından sonra ne olacağını tahmin etmek için çok zor olduğunu belirterek, salgından sonra Türkiye ile işbirliğinin gerekli olacağını vurguladı.

Berger, “Bence Avrupa Birliği Türkiye için iyi bir örnek. Türkiye’deki hasta sayısının çok yüksek olması iyi. dır-dir.” dedim.

Türkiye’de ve AB ilişkilerinde Berger’in değerlendirmesiyle ilgili kriz patlak verdi:

“Salgını bir katalizör olarak görmek istemiyorum, zaten olacak. Bu salgınlar bizi birbirine yaklaştırdı. Daha güçlü bir ilişki kurmamıza izin verdi. Umarım daha güçlü bir bağ Ayrıca. “

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir