Dini ücretlerin ödenmesi faizsiz finans kurumları aracılığıyla başlar

Dini ücretlerin ödenmesi faizsiz finans kurumları aracılığıyla başlar

Diyanet İşleri Başkanı Dr. Ali Erbaş’ın önderliğinde, faizle mücadele kapsamında çalışanların maaşlarının faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödenmesi çalışması tamamlandı.

Bu kapsamda Merkezin ve maaş ödeme protokollerinin süresi dolan bazı taşra teşkilatlarının maaşları faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödenmeye başlanmıştır.

İl müftülükleri, faizsiz finans kurumlarındaki 150.000’den fazla din görevlisinden maaş alacak ve kurum halen mevcut kurumun ödeme ödeme protokolü sona erdikten sonra hangi maaş ve ücretlerin ödeneceğine karar veriyor.

Diyanet İşleri Genel Müdürü Mehmat Bilgin, bir AA muhabirine, Başkanlığın ahlaki ve etik konularda topluma rehberlik etme misyonu olduğunu söyledi.

Bilgin, faizsiz finans kurumlarının temsilcileri de dahil olmak üzere komisyonla iki toplantı yapıldığını kaydetti.

“Adayların müzikten uluslararası yarışmalara katılmasını istiyor”

Mehmat Bilgin, bu toplantılarda alınan kararlar sonucunda geçen yıl Kasım ayında il ve ilçe müftülerine gönderilen bir genelgede, kurumun maaşını ödeme protokolünün faizsiz finans kurumlarına öncelik verdiğini hatırlattı:

“Çabuk başladı. 30 Mart’ta faizsiz finans kurumlarına davet mektubu gönderdik. 4 Faizsiz finans kurumları davetimize yanıt veriyor. 15 Haziran’da faizsiz finans kurumlarından ilk maaşımızı aldık. Umarım Organizasyonumuza, ülkemize ve ülkemize iyi şanslar getirecek mi?

İl ve ilçe örgütlerimizden 128’i faizsiz finansal kuruluşlarla anlaşma imzaladı. Daha önce bankalarla protokol anlaşması yapan Muftis’e sahip olduğumuzdan, 2021’de tüm anlaşmalar sona erecek. Başkanımızın talimatı ile illere faizsiz finans kurumlarıyla anlaşma talebinde bulunan bir mektup gönderdik. Tüm kuruluşlarımızın 1,5 yıl içinde faizsiz finansal kuruluşlarla anlaşma yapması beklenmektedir. “

“Ana temamız inter-free sistem desteğidir”

Cumhurbaşkanlığı merkez kampüsündeki yaklaşık 1750 personelin maaşlarını faizsiz finans kurumları aracılığıyla Haziran ayına kadar aldığını kaydeden Bilgin, aşağıdaki değerlendirmeyi yaptı:

Diyerek şöyle devam etti: “Misyon nedeniyle yaptığımız iş, topluma din hakkında bilgi vermekten sorumluyuz. Topluma manevi ve ahlaki olarak rehberlik etme misyonumuz var. Amacımız çıkarla mücadele alanında faizsizdir. Sistemin desteklenmesi gerekiyor. Umarım çok iyi bir başlangıç ​​olur. “

You might like

About the Author: Muhammad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir