Daha yüksek sesle konuşmak salgın riskini artırır

Daha yüksek sesle konuşmak salgın riskini artırır

Hayatı her durumda oldukça kolaylaştıran toplu taşıma araçları her gün yüzlerce kişi tarafından kullanılıyor. Araçlarda izlenecek görgü kuralları olduğunu belirten, solunum yolu ile bulaşan bulaşıcı hastalıkların önlenmesine ilişkin yazılı olmayan kurallar da vardır. Restit Mastic, “Bazı görgü kuralları, bulaşıcı hastalıkların önlenmesi için de yararlıdır.

Örneğin, yüksek sesle konuşmak, telefonda konuşmak, temiz giysiler giymek ve giymemek bulaşıcı hastalık riskini artırır. Yüksek sesle veya telefonla konuşmak, ağızdan çıkan damlacıkların sayısını artırabilir ve hasta kişinin salgılarının çevreye ve etraftaki insanlara yayılmasına neden olabilir. Başka bir durumda, atıştırmalık ve yemek bazı mikropları ortamdan çıkarabilir. Üçüncü seçenek kirli kıyafetlerdir. Bu kirli giysilerin toplu taşımadaki insanlara uygun olabileceği bazı hastalığa neden olan mikroorganizmaların aktarılması mümkün olabilir. Bu nedenle, toplu taşıma araçlarında daha fazla yolcu taşımaktan kaçınmak ve yukarıdaki görgü kurallarına uymak çok önemlidir. “

Sadece salgınlar sırasında değil, aynı zamanda solunum hastalığı olan kişilerin de, toplu taşıma kullanmaması, kullanmaları gerekiyorsa tıbbi maskeleri kullanmaları ve sırtlarını çevirerek ve mümkün olmadığında söylemesi gereken Mystique Konuşarak diğer seyahatleri tamamlayın. Diyerek şöyle devam etti: “” Bu yapılamazsa, sadece virüsler değil, aynı zamanda birçok bakteri de verici ajanların şansını arttırır. “Dedi.

You might like

About the Author: Bertan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir