Coronavirus, İran’da 15 milyon kişiye bulaşabilir

Coronavirus, İran'da 15 milyon kişiye bulaşabilir

Uzmanlar; Kum, Gillan, Isfahan ve Alberz gibi eyaletlerdeki verilerin, nüfusun önemli bir yüzdesinin salgından muzdarip olduğunu gösterdiğini bildirdi.

İran, koronovirüs patlamasından en çok etkilenen ülkeler arasındadır.

Bugüne kadar, koronavirüs nedeniyle ölüm sayısı 74’den 8 bin 425’e, vaka sayısı 2 bin 95’ten 175 bin 927’ye yükselmiştir.

İran Sağlık Bakanlığı Coronavirus Epidemiyoloji Komitesi üyesi Ihsan Mustafvi, ülkede bugüne kadar 15 milyona kadar kişinin enfekte olabileceğini söyledi.

Mustafvi, ülkedeki salgın süreci video konferans yöntemiyle düzenlenen bir basın toplantısında değerlendirdi. Tahminlere göre, Mustafvi, hastalığın olasılığını daha fazla insana yaydığını söyledi. “Kum, Gillan, Isfahan ve Alberz gibi eyaletlerden elde edilen veriler nüfusun önemli bir yüzdesinin salgın olduğunu gösteriyor.” dedim.

“1,5 milyon kişi ismini verdi”

Bükme “Mevcut verilere göre, ülke nüfusunun 15 milyonu koronovirüsün başlangıcından beri bir salgın yaşamış olabilir. Tekrar serolojik testlerin kusurlu olduğunu ve serolojik testlerin ilgili makamlar tarafından henüz tam olarak onaylanmadığını vurguladım. Yani, sonuçları analiz ederken gerekli hassasiyeti göstermek gerekir, bunun kendi alanlarındaki bazı çalışmalara benzer olduğunu belirtmeliyiz. “ dedi.

“İyi bir deneyim yaşamanızı önerebiliriz”

Doktor Mustafvi, virüsün ölümünün inanıldığından daha düşük olabileceğine dikkat çekti, “Eğer yaklaşık 15 milyon insanın koronavirüse yakalandığına inanırsak, virüs mortalitesi dünyadan çok daha düşüktür ve bizce iyi huylu bir virüsle karşı karşıyayız.” Kullanılan ifadeler.

İran Pasteur Enstitüsü Yeni Gelişen Hastalıklar Araştırma Merkezi’nin başkanı olarak görev yapan Mustafvi, enfeksiyonun şiddetinin illere göre değiştiğini vurguladı ve önümüzdeki günlerde olumlu vakaların artabileceği konusunda uyardı.

Başarılar alındı, davaya ulaşıldı

Mustafvi, salgının ilk evresinin inpat hastalarının analizine dayanarak tamamlandığını söyleyebileceklerini belirterek, son zamanlarda vaka ve ölüm sayısında göreceli bir artış gözlemlendiğini de sözlerine ekledi.

Nisan ayının sonlarında azalmaya başlayan koronavirüs vakalarının sayısı, ülkedeki yaptırımların ortadan kaldırılmasıyla tekrar artmaya başladı. Ülkede, günlük ölüm sayısı bir süre için 50’nin altında kalırken, yine 50’nin üzerine çıktı.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir