Çin’in Harvard’dan Wuhan iddiasına tepki

Çin'in Harvard'dan Wuhan iddiasına tepki

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, yüzeysel yorumlarla elde edilen sonuçların inanılmaz derecede gülünç olduğunu bildirdi.

Harvard Üniversitesi’nde uydu görüntüleri kullanılarak yapılan araştırmalar, Çin’de koronavirüs salgınlarının çok daha erken yayılmış olabileceğini gösterdi.

Harvard Tıp Okulu’ndaki araştırmacılar, çeşitli yıllar boyunca çekilen uydu fotoğraflarını karşılaştırarak, Çin’in Wuhan kentindeki koronovirüsün, tarif edilenden çok daha erken yayılacağı sonucuna varabileceğini açıkladı.

“Ekim ayında kasvetli”

Profesör John Bronnstein, Yenilik Başkanı, Boston Çocuk Hastanesi, “Ekim ayında bir şeyler oluyordu. Görünüşe göre Wuhan, yeni koronavirüs salgınının başlangıcından daha yüksek bir sosyal bozulma yaşadı. ” İfadeyi kullandı.

Çin’den cevap: Tamamen şaşırtıcı

Pekin yönetimi ABD’nin bu iddialarına cevap verdi. Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hua Chunying, Diyerek şöyle devam etti: “Bu sonuca trafik hacmi gibi yüzeysel yorumlarla gelmek inanılmaz derecede saçma.” dedim.

Hastane tesislerinde araç sayısında artış

Harvard araştırma ekibi Wuhan’daki hastane parkındaki araç sayısının bir önceki yıla göre daha düşük olduğunu ve bunun koronovirüs nedeniyle hastane ziyaretlerini yoğunlaştırabileceğini iddia etti.

Bu bulguları reddeden sözcüsü, Diyerek şöyle devam etti: “Bu sonuçları karayolu taşıt trafiği gibi gerçeklerden çıkarmak akıl almaz.” dedi.

You might like

About the Author: Aygen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir