Bursaspor, son 5 yılda 10 antrenörün yerini aldı

Bursaspor, son 5 yılda 10 antrenörün yerini aldı

Uçucu görünümü ile son yıllarda dikkat çeken Bursaspor, TFF 1. Lig’deki hayranlarını memnun edemedi. Corsa virüsü salgını nedeniyle aradan sonra Kaseogengue’in yerinden edilmesine gelen Bursa temsilcisinde 1-0 yenilgisi camı etkileyen son yenilgiydi; Önce sporcu Seluk Erdoğan istifa etti, ardından yeşil ve beyaz yönetim koçu İbrahim Uzulmez karşılıklı anlaşma sonucunda sözleşmeyi feshetti.

50 içerik göremiyorum

Mevsime Yalken Kosvakav ile başlayan, ancak ikinci kez tecrit eden Berschopper, son 5 yılda istikrarlı değil. Bursa temsilcisi Süper Lig’de जेन Genol Gunnes yönetimi altında 2014–15 sezonunu başlatır ve bitirirken, başladığı antrenör ile önümüzdeki 5 sezonu bitiremedi. Gün batımından bu yana Burschopper 10 farklı antrenör çalıştırdı ve bu antrenörlerin hiçbiri Yeşil ve Beyaz takımlarla 50 maç görmedi.

Kim geldi ve kim geçti

Ertuerul Salam, Süper Lig’de 2 sezon hizmet veren ol nol Gunnes ile yol ayrılmasının ardından 2015-16 sezonunda Bursspor’un başına geçti. Sezon Saazam ile başladı, ancak ilk yarının sonunda Hamza Hamjoaalu atandı. 2016–17 sezonunda Hamzaolu ile topu yapan Bursa’nın temsilcisi, ikinci yarının başında Mutlu Topku ile anlaşma yaptı. Topçu 10 maçtan sonra takımdan ayrılırken Adnan wasnnek Bursaspor 4 maç oynayabildi. Trabzonspor’un bu sezonki son maçtaki galibiyeti ile Mustafa Er, kümede kalan takımın başına geçti. Paul Le Guen ile 2017–18 sezonuna başlayan Burschorp, Fransız koçla da ayrıldı ve sezonu Mustafa Er ile bitirdi. Samet Ayaba ile geçen sezonun başlamasına rağmen Burschopper Mustafa, Bukkal başkanlığında son 7 maçı oynadı ve TFF ilk ligde düştü.

ŞZZMEZ AFO KOAVUKAVAK ile yollar verildi

Yönetimi bu sezon da gelen Burschopper, koçluk için Yalkin Koskavac’a karar verdi. Kosakavak yönetimi altında sezona başlayan Borsa temsilcisi yeni öğretmeniyle anlaştı. Bursaspor, şampiyonluk şifresi ile başlayan sezonun 15. haftasında Ultiardu’da götürüldükten sonra, 6. sınıfını bitirdiğinde deneyimli bir teknik adam tarafından elendi. Ertesi hafta imbrahim waszülmez ile anlaşma imzalandı. Ancak mezülmez ile beklenen sonuçlar elde edilemedi. Son 7 maçtan ve Coronavirüsler arasındaki bir galibiyetten sonra, takımın zayıf ilerlemesi sonucu yollar deneyimli bir teknik adamla parçalandı.

Bu gelişmeden sonra, TFF sezonun sonuna kadar 5 hafta boyunca Birinci Lig’de kalırken, Burschopper yine bir koç keşfetti.

öğle yemeğinden sonra

Maçta ve Brassopper’de Genol Güneş’ten sonra çalışan antrenörlerin nokta ortalamalarının yansıması şöyle oldu:

Antrenör / maç / ortalama sayı

Artuğrul Sağlam / 13 / 1.07

Hamza Hamjoalu / 49 / 1.67

Mutlu Topçu / 10 / 0.8

Adnan Nanrnek / 4/0

Mustafa Er / 6 Maç / 1.5

Paul Le Guen / 34 / 1.41

Samat Ayaba / 29 / 1.00

Mesut Bakkal / 7 / 1.29

Yalken Kosvalk / 1 Ko / 1. Ko3

/ Brahim lzülmez / 14 / 1.57

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir