Bursa’da larva ve ev püskürtme

Bursa'da larva ve ev püskürtme

Hal ilZilOBAN / BURSA, (DHA) -BURSA Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma yasağını fırsata dönüştürdü ve şehirdeki tüm nehir yataklarına, çiftçilik tarlalarına ve çöp konteynırlarına larva ve ev hanımı püskürttü. 231 personel ve 90 araçla 2 milyon metrekarelik bir alanda çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Akate, “Umarım bu yaz Bursa’da böcek hastalıklarına karşı güvenli bir gün geçiririz. Olacak. “

Koronovirüslerle mücadele eden ve hastalıkların önlenmesi ve vatandaşların yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması için tüm kaynaklarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarından önce zararlılara karşı etkili bir mücadele ortaya koyuyor olduğunu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Akate yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ekiplerin 1.756 besi çiftliğinde larvaları yoğun bir şekilde püskürtdüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Aktaş, yaz aylarında Mundania-Kukkunkenis, Osmanjhi-Owakka ve Gemlik-Karkali’de yoğun sinek yetiştiriciliğine neden olan ve halkın dikkatini çeken tavuk çiftliklerinin büyük ölçüde yüksek olduğunu kaydetti. Basınçlar makine ile püskürtülür. Cumhurbaşkanı Aktaş, “Aynı zamanda, il genelinde bulunan 32.335 metal çöp konteyneri, ekiplerimiz tarafından hem larvasit hem de artık ürünler kullanılarak püskürtülmüştür.” Dedi. İl genelinde 44.442 sivrisinek üreme alanının ve 39 dere yatağının kaydedildiğini ve Nisan ayında ev sineklerinin ve dezenfeksiyon faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Akatte, 231 çalışanın işleme dahil olduğunu ve 90 Araçlı 377 araç vardı. Ekipmanın kullanıldığını belirtti.

You might like

About the Author: Bertan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir