Burak Yalmaz, Berikatas’ın en yüksek golcüsü

Burak Yalmaz, Berikatas'ın en yüksek golcüsü

Barack Yılmaz, Kovid-19 salgını ile penaltı sona erdi ve penaltı sona erdi ve siyah ve beyaz bir formla sahaya döndü ve attığı gollere dikkat çekmeyi başardı.

İki periyotta 3 sezon boyunca oynadığı BASICTAS’ta, ikisi yarı sezon olmak üzere, genellikle ilk döneminin tersine geçen emektar, siyah-beyazın önde gelen isimlerinden biriydi. .

İlk sezonunda 6 gol attı

2006–2007 sezonunda Antalaspor, Türkiye Kupası maçının ilk yılında 7’si siyah-beyaz formasıyla olmak üzere 37 maçta hizmet veren Siyah-Beyaz Hut’tan Barak Yılmaz ile transfer oldu.

Ligde 5, kupada 1 gol atan milli futbolcu Beşiktaş’ta ilk sezonunu toplam 6 golle tamamladı.

Ertesi sezon Basikitaat’ta sadece yarı zamanlı oynayan ve beklentileri karşılayamadığı için Manispopper’a gönderen Burak Vialmaz, 2007-2008 sezonunun siyah-beyaz yarı döneminde ligde ve kupada 12 maç ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynadı Ve sadece 9 lig yarışmasında. 1 gol attı. Burak Yilmaz’ın ilk yarıdaki performansından sonra Siyah Beyaz Kulüp pistten ayrıldı.

Burak Yalmaz, Manisaspor, Fenerbaheke, İskisahirspor, Trabzonspor, Galatasaray ve Pekin Guan’daki Çinli takımı, 2018-2019 döneminde ikinci bir Trabsponzer macerasıyla tekrar Beşiktaş’a doğru yola çıktı.

En iyi sezon

2018-2019 sezonunun ikinci yarısında siyah-beyaz formda 15 maç oynayan kıdemli forvet, sarı kart cezası ve sakatlığı olan Besikatta’daki ikinci döneminin başlaması nedeniyle takım arkadaşlarını 2 savaşta yalnız bıraktı . Burak Yalmaz, Beşiktaş kariyerinin bu bölümünde 15 maçta 11 gol attı.

İkinci görevini Beşiktaş’ta oldukça verimli bir şekilde geçiren gazi, bu sezon golleriyle Siyah Beyaz kulüpte en iyi golcüyü geçirmeye başladı.

Sakatlığından dolayı bu sezonun ilk 4 haftasında oynayamayan ve şu ana kadar toplam 7 maçta hizmet veremeyen Burak Yılmaz, 22 lig maçında rakip Nets’i 13 kez havalandırmayı başardı. Böylece Beşiktaş forması altında en çok gol atan sezonu geçiren milli futbolcu, Beşiktaş’taki 1.5 sezonun ikinci sezonunda toplam 25 gol kaydetti.

Deneyimli forvet, bu sezon ilk kez Türkiye Kupası hedeflerine ulaştı.

Hedefe odaklan

Kalan haftalarda ligi bitirmek için mücadele eden Beikiktaş’ın en önemli silahı olarak öne çıkan Burak Yalmaz, hedeflerine ve takım arkadaşlarına ulaştı.

Bu sezon 7 kez skor yapan gazi, dün oynadığı Yüksel Denizlispor maçlarında takım arkadaşlarına ve İttifak Holding Konyaspor’a iki kez gol attı.

Beşiktaş’ta takım kaptanlığına terfi eden Barack Yilamaz, kısa süre önce kulübün Siyah Beyaz kongresi oldu.

You might like

About the Author: Izer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir